Ghelamco Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoWOMAK HOLDING logoArchicom logoTétris Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoALLCON INVESTMENT logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHexagon logoCity Space logoEcho Investment logoEcophon Saint-Gobain logoTorus logoNowy Styl Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoPRO-INVEST S.A. logoKart Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKwiaty dla biura logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOlivia Business Centre logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoLC Corp S.A. logoBusiness House logoDorbud S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoUNIMOR Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTriGranit Corporation logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Bezrobocie najniższe od 8 lat

Porównanie stopy bezrobocia w czerwcu 2015 r. i 2016 r. (źródło: MRPiPS)
Porównanie stopy bezrobocia w czerwcu 2015 r. i 2016 r. (źródło: MRPiPS)
Zarejestrowana w czerwcu br. stopa bezrobocia wyniosła 8,8 proc. Jak podaje MRPiPS jest to najlepszy wynik od października 2008 r.

Bezrobocie spadło we wszystkich województwach kraju. Najbardziej liczba ta zmniejszyła się w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i małopolskim. Warto podkreślić, że spadek (o 0,7 p.p.) zanotowano także w województwie warmińsko-mazurskim, w którym bezrobocie utrzymuje się na najwyższym poziomie od lat. Z kolei najsilniejszy wzrost liczby ofert pracy zanotowano w województwie opolskim. Liczba wolnych miejsc do pracy wzrosła tam aż o 81,3 proc. w odniesieniu do poprzedniego miesiąca.

 

Bezrobocie w czerwcu spadło poniżej 9 proc. Tak dobrego wyniku nie było od 8 lat. To świetne informacje, które pozwalają z optymizmem patrzeć na przyszłość rynku pracy w Polsce – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Liczba bezrobotnych zmniejszyła się w każdym z województw. Największy spadek odnotowano w województwie pomorskim, w którym wynosi on 5,7 proc. (4,1 tys. osób).

 

W czerwcu br. stopa bezrobocia była na poziomie 8,8 proc. i jest to spadek o 0,3 p.p. w porównaniu do maja br. Z kolei w porównaniu z czerwcem ubiegłego roku jest ona niższa o 1,4 p.p. Liczba osób bezrobotnych w porównaniu do maja 2016 r. spadła o 62,8 tys. osób i w czerwcu br. kształtowała się na poziomie 1,39 mln osób. Do urzędów pracy w czerwcu br. pracodawcy zgłosili 146,5 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej i jest to wzrost o 20,2 tys. w porównaniu do maja br.   

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra