Ocean Plaza Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoKart Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoEcophon Saint-Gobain logoSchüco International Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoTriGranit Corporation logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logoGhelamco Poland logoHexagon logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoINTERBIURO logoTétris Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoWOMAK HOLDING logoBREMA Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcho Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPartner Capital Group logoCOTEX Office Centre logoFYI Commercial Consulting logoPorto Office B Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Debiut EPP na dwóch giełdach

(fot. pixabay.com)
(fot. pixabay.com)
Echo Polska Properties (EPP) wchodzi na giełdy papierów wartościowych. Już w sierpniu br. spółka zadebiutuje na giełdzie w Luksemburgu, a miesiąc później w Johannesburgu.

Echo Polska Properties (EPP) jest spółką stanowiącą własność Echo Investment SA oraz południowoafrykańskiego funduszu Redefine Properties. Celem wejścia EPP na giełdy w Johannesburgu i Luksemburgu jest zapewnienie większego dostępu do kapitału oraz zagwarantowanie obecnym i przyszłym akcjonariuszom możliwości zainwestowania na dynamicznym i wysoce atrakcyjnym rynku – powiedział Hadley Dean, prezes EPP.

Wartość portfela aktywów EPP na dzień 30 czerwca 2016 r. określana była na 1,2 mld. euro (z czago nieruchomości handlowe stanowią 78 proc.). Aktualnie EPP posiada sześć nieruchomości biurowych i 10 nieruchomości handlowych, których łączna powierzchnia najmu brutto wynosi 446 400 mkw.  Budynki te wybudowane zostały  przez Echo Investment w największych miastach Polski. EPP posiada także prawo pierwokupu od Echo Investment kolejnych siedmiu nieruchomości (projekty te mają być ukończone w latach 2016-2018) oraz także prawo do 25 proc. zysków ze sprzedaży tych obiektów.

Wprowadzenie EPP na giełdy w Luksemburgu i Johannesburgu to doskonały sposób na wzmocnienie naszego partnera, zwiększenie jego możliwości kupowania od Echo Investment kolejnych inwestycji oraz współinwestowania z nami. Dla Echo Investment to także dodatkowy, pozytywny czynnik, który pozwoli nam dalej rozwijać biznes i stać się klasycznym deweloperem, skupionym na budowaniu nieruchomości o wysokim standardzie – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Echo Investment to jedna z największych w Polsce firm inwestycyjno-deweloperskich. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Redefine Properties Limited to południowo afrykański REIT, który wchodzi w skład indeksu TOP 40 giełdy w Johannesburgu.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra