Torus logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoHexagon logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoLobos Nieruchomości logoOmnitech Sp. z o.o. logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoSawig Invest Group logoLC Corp S.A. logoCity Space logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEcho Investment logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOlivia Business Centre logoSchüco International Polska logoPartner Capital Group logoAluprof S.A. logoEcophon Saint-Gobain logoGhelamco Poland logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoBusiness House logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoArchicom logoDorbud S.A. logoALLCON INVESTMENT logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPRO-INVEST S.A. logoBREMA Sp. z.o.o. logoTriGranit Corporation logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logo

Pamięć walczących za Ojczyznę

Kotwica Polski Walczącej na wieżowcu Intraco (fot. PHN)
Kotwica Polski Walczącej na wieżowcu Intraco (fot. PHN)
Kotwica Polski Walczącej pojawi się dziś o zmroku na budynku Intraco. Jest to hołd oddany poległym w Powstaniu Warszawskim.

Symbol w kształcie kotwicy jest znakiem Polski Warszawskiej. Pojawi się on dziś o zmroku na biurowcu przy ul. Stawki 2. Utworzą go światła zapalone w 72 oknach na 8 kondygnacjach między 30 a 37 piętrach. Symbol Podziemnego Państwa pojawią się na wieżowcu także od 30 września do 3 października. Są to dni, w których powstańcy zakończyli walkę.

W ten nietypowy sposób pragniemy oddać hołd poległym powstańcom, osobom, które przeżyły 63 dni powstańczej walki oraz mieszkańcom Warszawy (...). Tym drobnym gestem chcemy dać wyraz pamięci o naszych przodkach, walczących o wolność i niepodległość oraz wspólnie z warszawiakami uczcić historię bohaterskiej stolicy - powiedział Maciej Jankiewicz, prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości SA.

Do akcji włączyli się najemcy budynku, w tym m.in.: Sasol Poland Sp. z oo, Everest Investmenst SA, Hoerbiger Polska Sp. z oo, Marubeni Corporation SA, Izba Skarbowa w Warszawie, Alora Sp. z oo, Agencja JOCHYM oraz Arminex Trading Sp. z oo.

Symbol kotwicy wyrażał nadzieję na odzyskanie niepodległości. Człon znaku przypomina literę P oznaczającą Polskę, a ramiona literę W (walka lub kotwica).    

Budynek Intraco należy do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości SA. PHN jest inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra