FYI Commercial Consulting logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTorus logoOlivia Business Centre logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBREMA Sp. z.o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoAgrobex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGhelamco Poland logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTriGranit Corporation logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoKart Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoHexagon logoTétris Poland logoSawig Invest Group logoPartner Capital Group logoEcho Investment logoDorbud S.A. logoCOTEX Office Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoBusiness House logoSchüco International Polska logoUNIMOR Development S.A. logoLobos Nieruchomości logoHAVRE Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoArchicom logoINTERBIURO logoPRO-INVEST S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

GTC debiutuje w Johannesburgu

Debiut GTC na giełdzie w Johannesburgu
Debiut GTC na giełdzie w Johannesburgu
Globe Trade Centre SA został pierwszą polską spółką notowaną na giełdzie w Johannesburgu („JSE”). GTC oferuje południowoafrykańskim inwestorom portfolio nieruchomości o wartości 1,3 mld euro.

Deweloper i właściciel nieruchomości komercyjnych działający w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej będzie notowany w sektorze “Własność i Budowa Nieruchomości” JSE. Jednak to Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nadal pozostanie podstawową giełdą, na której notowane będą akcje GTC.

 

Jestem niezwykle podekscytowany naszym dzisiejszym debiutem w Johannesburgu! Jako pierwsza polska spółka notowana na JSE oferujemy południowoafrykańskim inwestorom zbalansowane portfolio o wartości 1,3 mld euro z atrakcyjną stopą zwrotu, w postaci najwyższej jakości nieruchomości w Polsce oraz stolicach najszybciej rozwijających się państw w regionie Europy Środkowowschodniej i Południowowschodniej. Mamy do zaoferowania istotny potencjał ekonomiczny oraz zabezpieczony harmonogram realizacji unikalnych projektów o znaczącym potencjale wzrostu wartości aktywów netto (NAV) – powiedział Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC.

 

GTC jest właścicielem oraz deweloperem przestrzeni biurowych i handlowych klasy A w całej Polsce, a także w Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie oraz Zagrzebiu. Na dzień 31 grudnia 2015 r. w portfolio firmy znajdowało się 25 wiodących nieruchomości komercyjnych (w tym 20 nieruchomości biurowych) łącznie oferujących ponad 524 000 mkw. przestrzeni komercyjnej. W 2015 r. doszło do zmiany w strategii spółki, która z działalności tylko deweloperskiej przeszła do roli dewelopera i zarządcy nieruchomości. GTC jako cel stawia sobie poszerzenie portfela poprzez nabywanie nieruchomości w Polsce, a także w wyróżniających się potencjałem rozwoju stolicach krajów z Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Akcje GTC SA notowane są od 2004 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie WIG30 oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu. Walory spółki wchodzą także w skład międzynarodowego indeksu Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 index.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra