ALLCON INVESTMENT logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTriGranit Corporation logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoDorbud S.A. logoLC Corp S.A. logoEcophon Saint-Gobain logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHexagon logoAgrobex Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoFYI Commercial Consulting logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoSchüco International Polska logoAluprof S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoBusiness House logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoKwiaty dla biura logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEcho Investment logoTorus logoTétris Poland logoINTERBIURO logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoOmnitech Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoCity Space logoGhelamco Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Certyfikat Cradle to Cradle dla Schüco

Inteligentna powłoka budynku z oknami i osłonami przeciwsłonecznymi Schüco (fot. Schüco)
Srebrnym certyfikatem Cradle to Cradle zostały nagrodzone trzy rozwiązania Schüco. Certyfikat ten potwierdza, że są one w pełni przyjazne środowisku zgodnie z regułą odnawialnego cyklu życia produktów.

Przyjazne środowisku rozwiązania zgodne z regułą odnawialnego cyklu życia produktów to takie, które mogą być niemal w całości ponownie wykorzystane do wytwarzania nowych, wysokowartościowych produktów. Agencja na Rzecz Zachęcania do Ochrony Środowiska (EPEA) z siedzibą w Hamburgu poddała badaniom trzy produkty Schüco: fasadę FWS 50+.SI oraz okna z serii AWS 75.SI+ i AWS 65 NL. Testy przeprowadzone zgodnie z aktualnym standardem C2C wykazały, że rozwiązania te spełniają kryteria oceny aż w 95 proc. Procedura certyfikacyjna obejmuje takie zagadnienia, jak stopień szkodliwości użytych materiałów dla człowieka i środowiska pod względem toksykologicznym, możliwość ponownego wykorzystania w cyklach biologicznym i technologicznym, zużycie wody i energii w procesie produkcyjnym, a także zachowanie zasad odpowiedzialności społecznej i bioróżnorodności.

 

Współczesnym problemem ekologicznym, jak i ekonomicznym stają się ciągle kurczące się zasoby naturalne i coraz większa ilość odpadów. To właśnie dlatego jakość i wartość budynków w coraz większym stopniu zależy od ich profilu środowiskowego. Im więcej materiałów, z których powstał budynek, podlega recyklingowi, tym większa jest jego atrakcyjność rynkowa.

 

Certyfikacja Cradle to Cradle stanowi nowe podejście do oceny efektywności ekologicznej produktu. Opiera się na koncepcji opracowanej przez prof. dra Michaela Braungarta i Williama McDonougha, która zakłada przepływ produktów „od kołyski do kołyski”. W ramach takiego skutecznego ekologicznie cyklu materiały użyte w procesie produkcji mogą zostać ponownie wprowadzone do ekosystemu lub poddane obróbce technologicznej, pozwalającej na zachowanie ich walorów. Skuteczny ekologicznie produkt to taki, który jest od samego początku projektowany w taki sposób, by był nie tylko w jak największym stopniu przydatny do recyklingu, lecz również pozwalał na wtórny odzysk surowców przy jak najmniejszym zużyciu energii. 

 

Tagi: Schuco
Napisz pierwszy komentarz
Ecophon
mantra