Echo Investment logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoBREMA Sp. z.o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoGhelamco Poland logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoLC Corp S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOlivia Business Centre logoTétris Poland logoKart Sp. z o.o. logoBusiness House logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoHexagon logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoPartner Capital Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoDorbud S.A. logoWOMAK HOLDING logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoTorus logoALLCON INVESTMENT logoNowy Styl Group logoSchüco International Polska logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

EKO Kolejny zielony adres stolicy

Biurowiec Postępu 14 w Warszawie
Budynek biurowy Postępu 14 w Warszawie otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM Final na poziomie Excellent.
Twórcy biurowca Postępu 14 pomyśleli o ekologii od samego początku, biorąc pod uwagę zarówno proces budowy, jak i funkcjonowanie ukończonego obiektu. Dziś budynek może pochwalić się certyfikatem ekologicznym BREEAM Final na poziomie Excellent.

Biurowiec Postępu 14 zrealizowany przez międzynarodową firmę deweloperską HB Reavis może pochwalić się certyfikatem ekologicznym BREEAM Final na poziomie Excellent. Zastosowano w nim wiele rozwiązań, które wpływają na oszczędność surowców oraz komfort i zdrowie pracowników. Wśród nich można wymienić chociażby wykorzystanie deszczówki w systemie klimatyzacji, windy odzyskujące energię podczas hamowania czy ograniczające zużycie energii o połowę żarówki LED we wnętrzu budynku. Biurowiec Postępu 14 jest też w dużej części zasilany energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Prąd ten produkowany jest na farmach wiatrowych w północno-zachodniej Polsce. 

Zielone biurowce to nie przejściowa moda czy marketingowy chwyt. To rozwiązania mające realny wpływ na komfort i zdrowie ludzi spędzających w nich kilka godzin dziennie, a także na zrównoważony rozwój miast. Postępu 14 to nasza druga inwestycja w Warszawie, która otrzymała świadectwo BREEAM Final Excellent, po Gdański Business Center na Muranowie. Jesteśmy dumni, bo na polskim rynku nadal stosunkowo niewiele jest inwestycji mogących pochwalić się certyfikatem na tak wysokim poziomie – mówi Stanislav Frnka, prezes zarządu HB Reavis Poland.

Certyfikacja BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) jest jedną z najpopularniejszych metod weryfikacji jakości budynków w Europie. Oceniany obiekt poddawany jest szczegółowej analizie w 10 kategoriach obejmujących: zarządzanie, zdrowie i samopoczucie użytkowników, zużycie wody, energii świetlnej i dwutlenku węgla, transport, użyte materiały, gospodarka odpadami, ekologia i zagospodarowanie terenów zielonych, zanieczyszczenia oraz innowacyjność.

Biurowiec Postępu 14 oferuje ponad 34 500 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Dotychczas na jej wynajem zdecydowały się m.in. takie firmy jak: AstraZeneca, Samsung czy Ikano Bank. Za przeprowadzenie procesu certyfikacji dla budynku odpowiadali specjaliści z firmy Grontmij.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra