Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoEcho Investment logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoLC Corp S.A. logoTriGranit Corporation logoHexagon logoCity Space logoWOMAK HOLDING logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoSchüco International Polska logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoBREMA Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoTorus logoALLCON INVESTMENT logoCOTEX Office Centre logoArchicom logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoLobos Nieruchomości logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoKwiaty dla biura logoGhelamco Poland logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoTétris Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOlivia Business Centre logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

ROCKWOOL zwiększy kadry w Maratonie

Centrum kompetencji ROCKWOOL przenosi się do budynku Maraton
Centrum kompetencji ROCKWOOL przenosi się do budynku Maraton
ROCKWOOL otwiera centrum kompetencji w biurowcu Maraton. Firma jest nowym graczem na poznańskim rynku, ale w planach ma kolejne rekrutacje i rozszerzenie zespołu o 100 nowych pracowników.

W związku z planowanym zwiększeniem kadr ROCKWOOL zdecydował się na wynajem 1546 mkw. powierzchni biurowej. Do biurowca Maraton firma wprowadzi się na początku przyszłego roku. Na ul. Królowej Jadwigi ROCKWOOL ulokuje centrum kompetencji, które zajmie się między innymi usługami z zakresu IT oraz finansów. Firma planuje rozszerzyć liczący 35 osób zespół o 100 nowych pracowników. ROCKWOOL jest światowym liderem w rozwiązaniach na bazie skalnej wełny mineralnej. Firma zatrudnia ponad 10 600 pracowników w 35 krajach.

 

Podejmując decyzję o otwarciu centrum kompetencji, chcieliśmy przede wszystkim wybrać lokalizację, która będzie nam bliska kulturowo i która zagwarantuje nam dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Poznań okazał się miejscem, które posiada energię nowoczesnego, europejskiego miasta. Budynek Maraton, położony w samym sercu, pozwala nam poczuć jego prawdziwą atmosferę, oferując przy tym wysokiej jakości przestrzeń do pracy dla nowozatrudnionych specjalistów. Ta kombinacja była kluczowa podczas podejmowania decyzji o przeprowadzce właśnie tu – wyjaśnia Dick Snellenberg, Dyrektor Finansowy ROCKWOOL.

 

ROCKWOOL stał się sąsiadem sześciu innych firm z sektora usług dla biznesu, które swoje siedziby ulokowały w budowanym przez Skanska obiekcie. Innymi najemcami powierzchni biurowej obiektu są firmy: Duni European Finance Function, Bridgestone EBS, APS, CenturyLink oraz REHAU Business Services. Po podpisaniu tej umowy Maraton jest wynajęty w ponad 50 proc. Najemcę w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjowania warunków umowy reprezentowała firma doradcza JLL.

 

Maraton budowany jest w centrum Poznania. Obiekt wyposażony jest w wiele zielonych rozwiązań, które będą potwierdzone certyfikacją LEED na poziomie złotym. Biurowiec zaoferuje 25 000 mkw. powierzchni najmu. Budynek zostanie niebawem w całości oddany do użytku. Maraton to druga, po Malta House, inwestycja Skanska Property Poland w Poznaniu.

 

Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
mantra