Olivia Star

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 472

Powierzchnia inwestycji
Całkowita : 67000 mkw.
Biurowa : 45000 mkw.
Do wynajęcia :
Klasa biurowca: A
Wynajem
Komercjalizacja
Olivia Business Centre
80-236 Gdańsk
Aleja Grunwaldzka 472A
Kontakt
zobacz kontakt
  • http://www.oliviacentre.pl
  • +48 730 274 873
  • +48 58 739 61 00
  • kontakt@oliviacentre.pl
zapytaj o ofertę
Status budynku: Istniejący
Całkowita powierzchnia budynku: 67000 mkw.
Data ukończenia budowy: 2017
Liczba podziemnych kondygnacji: 3
Liczba naziemnych kondygnacji: 35
Typowa powierzchnia piętra: -
Współczynnik powierzchni wspólnych: -
Liczba podziemnych miejsc parkingowych: -
Liczba naziemnych miejsc parkingowych: -
Współczynnik miejsc parkingowych: -
Kontrola dostępu Tak
Okablowanie telefoniczne Tak
Okablowanie komputerowe Tak
Okablowanie elektryczne Tak
Centrala telefoniczna Tak
Klimatyzacja Tak
Czujnik dymu i ciepła Tak
Podnoszone podłogi Tak
Podwieszany sufit Tak
Wykładzina Tak
Otwierane okna Tak
Łącze światłowodowe Tak
Ścianki działowe Tak
Wynajem
Czynsz wywoławczy za powierzchnię biurową: -
Koszty eksploatacyjne: -
Min. okres najmu: -
Czynsz za parking naziemny: -
Czynsz za parking podziemny: -
Opis biurowca

Olivia Star – nowoczesny wysokościowiec wchodzący w skład kompleksu biznesowego Olivia Business Centre, zlokalizowanego przy Alei Grunwaldzkiej, głównej arterii komunikacyjnej Gdańska. Mierzący 180 metrów Star jest najwyższym budynkiem na Pomorzu i jednocześnie jednym z najwyższych w Polsce. Wysokość Olivia Star nawiązuje do wydarzeń sierpniowych w Gdańsku w 1980 roku, zaś architektura szczytu do sąsiadującej z OBC historycznej Hali Oliwii.

Biurowiec, wraz z unikatowymi TOP-em (piętra od 32 do 34) i przylegającym do Stara, ponad tysiącmetrowym, przeszklonym Ogrodem Zimowym (pawilon) to największa tego typu inwestycja w regionie. Star TOP - trzy najwyższe, publicznie dostępne kondygnacje wysokościowca - zajmą restauracje, kawiarnie, klub biznesowy, taras widokowy oraz centrum konferencyjne. Siedmiometrowej wysokości piętro eventowe pomieści do 400 osób. Zaprojektowano je w taki sposób, by zapewnić korzystającym najlepszy możliwy widok na Gdańsk, Gdynię, Sopot, Zatokę Gdańską, Hel – ograniczono liczbę słupów, zminimalizowano także podziały elewacji.

Wypełniony subtropikalną roślinnością szklany Ogród za dnia ma być miejscem odpoczynku i spotkań pracowników Olivii; wieczorami tętniącą życiem przestrzenią wydarzeń edukacyjnych, artystycznych, także z udziałem mieszkańców aglomeracji.

Wśród niestereotypowych rozwiązań Stara jest m.in. unikatowa elewacja. To pierwszy biurowiec w Polsce, którego elewacja umożliwia naturalną wentylację wszystkich pomieszczeń i jednocześnie jeden z nielicznych tego typu budynków wysokościowych w kraju. Co ciekawe, również na świecie takie biurowce są rzadkością; jednym z niewielu jest np. Doppler kompleksu Amazon w Seattle, gdzie mieści się centrala firmy.

Ukończone dotąd biurowce OBC: Olivia Gate, Olivia Point, Olivia Tower, Olivia Four oraz Olivia Six otaczają wewnętrzne patio – plac z zielenią i fontannami – stwarzając idealne warunki do nawiązywania i podtrzymywania kontaktów biznesowych i towarzyskich.

Budynki Olivia Business Centre zaprojektowano w taki sposób, aby zapewnić maksymalną elastyczność w kształtowaniu wewnętrznej powierzchni biurowej i maksymalne możliwości rozwoju dla najemców. Większość z nich łączy się ze sobą, co umożliwia stopniowe powiększanie powierzchni najmu bez konieczności kłopotliwych i kosztownych przeprowadzek. Dodatkowo, na terenie Olivia Business Centre jest wiele ogólnodostępnych punktów usługowych, m.in. apteka, centrum medyczne, siłownia czy banki.

mantra