IMPERIAL BUSINESS CENTER

Kraków, Wadowicka 7

Imperial Capital
Powierzchnia inwestycji
Całkowita : 7056.22 mkw.
Biurowa : 5310 mkw.
Do wynajęcia : 1539 mkw
Klasa biurowca: A
Wynajem

zobacz kontakt
  • http://www.imperialcenter.pl/
Komercjalizacja
Imperial Capital
30-363 Kraków
Wadowicka 7
Kontakt
zobacz kontakt
  • http://www.imperialcenter.pl/
  • Patrycja Lachman
  • + 48 517 810 310
  • kontakt@imperialcenter.pl
zapytaj o ofertę
Status budynku: Istniejący
Całkowita powierzchnia budynku: 7056.22 mkw.
Powierzchnia do wynajęcia (min. - max.): 125 mkw - 1539 mkw
Data ukończenia budowy: Luty 2018
Liczba podziemnych kondygnacji: 1
Liczba naziemnych kondygnacji: 8
Typowa powierzchnia piętra: 668.41 mkw.
Współczynnik powierzchni wspólnych: 7,28%
Liczba podziemnych miejsc parkingowych: 25
Liczba naziemnych miejsc parkingowych: 49
Współczynnik miejsc parkingowych: 1 miejsce na 40 m2
Kontrola dostępu Tak
Okablowanie telefoniczne Tak
Okablowanie komputerowe Tak
Okablowanie elektryczne Tak
Centrala telefoniczna Tak
Klimatyzacja Tak
Czujnik dymu i ciepła Tak
Podnoszone podłogi Tak
Podwieszany sufit Tak
Wykładzina Tak
Otwierane okna Tak
Łącze światłowodowe Tak
Ścianki działowe Tak
Wynajem
Czynsz wywoławczy za powierzchnię biurową: 13,90 EUR/m2
Koszty eksploatacyjne: -
Min. okres najmu: 5 lat
Czynsz za parking naziemny: 70 EUR
Czynsz za parking podziemny: 100 EUR
Opis biurowca

Imperial Business Center to inwestycja zlokalizowana przy ul. Wadowickiej w Krakowie, realizowana przez Imperial Capital sp. z o.o. Budynek stanowi nowoczesne centrum biznesowe, liczące 9 kondygnacji i ponad 7 tys. m2 powierzchni. Zaprojektowany został z myślą o ergonomii pracy, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań zapewnia atrakcyjną przestrzeń, funkcjonalność i elastyczność aranżacji powierzchni, a także bezpieczeństwo. Zadbano o każdy jego detal, od przeszklonej, klasycznej i estetycznej elewacji, reprezentacyjny hol, funkcjonalne i profesjonalne zaplecze sanitarne, aż po parking i zaplecze dla rowerzystów.

Projekt stworzony został przez architektów z pracowni Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne, założonej w 2002 roku przez Artura Jasińskiego, po ponad dwudziestu latach pracy zawodowej. Firma jest ceniona w branży, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach architektonicznych. Projektuje szeroki wachlarz obiektów, w tym budynki użyteczności publicznej, zespoły biurowe i mieszkaniowe czy obiekty handlowe, z wykorzystaniem najnowszych technologii i inteligentnych rozwiązań.

Pracownia wykonała projekty m.in. dla firm Skanska, GTC, Ikea Property Polska, Mostostal Eksport czy Trigranit Polska, a wśród jej największych realizacji znajdują się budynki takie jak AXIS, Bonarka4Business czy Brainville.

 

ZIELONY BUDYNEK

Budynek spełnia wymagania jednego z dwóch najważniejszych systemów certyfikacji zielonego budownictwa na świecie. Dzięki ekologicznym i energooszczędnym rozwiązaniom uzyskał certyfikat BREEAM z oceną na poziomie Very Good. Zastosowana technologia zapewnia możliwość zoptymalizowania kosztów oraz poprawę jakości środowiska pracy.

Energooszczędne rozwiązania

Biurowiec, dzięki specjalnym instalacjom sanitarnym, zapewnia oszczędność wody pitnej. Efektywność systemu chłodzenia i odzysk ciepła umożliwiają natomiast szklenia o wysokich parametrach (U, g, Lt). W częściach wspólnych przewidziano także energooszczędne, wydajne oświetlenie LED, sterowane czujnikami obecności oraz systemem DALI.

System zarządzania BMS

Budynek wyposażony został w system BMS, który monitoruje stan instalacji, alarmów oraz systemów zasilania. Poprzez precyzyjną kontrolę i utrzymanie właściwych parametrów pracy oraz stanu instalacji, zapewnia on komfortowe warunki i efektywność energetyczną budynku. Biurowiec zapewnia też osobne węzły cieplne oraz opomiarowanie systemu chłodniczego i wentylacyjnego dla części wspólnych oraz powierzchni najmu.

Ergonomiczne oświetlenie

Dzięki wielkopowierzchniowym przeszkleniom, biurowiec gwarantuje równomierność oświetlenia i dostęp wszystkich pomieszczeń pracy do światła dziennego, które poprawia samopoczucie i poziom skupienia przebywających w nich osób.

Przyjazny pracownikom

Biurowiec Imperial Business Center zapewnia łatwy i wygodny dojazd nie tylko dzięki doskonałej dostępności transportu publicznego, ale też rozbudowanemu zapleczu dla rowerzystów. Budynek oferuje specjalne szatnie, prysznice i miejsca postojowe, znacząco ułatwiając codzienne dojazdy do biura rowerem.

 

Generalnym wykonawcą budynku jest Ruko sp. z o.o., od 2009 roku realizująca inwestycje w obszarze zabudowy wielorodzinnej, przemysłowej, a także biurowej. Firma posiada bogate doświadczenie, będąc generalnym wykonawcą inwestycji takich jak SAWIG OFFICE, Tarasy Twardowskiego, Kamienica Koronna przy ul. Topolowej 8 w Krakowie czy S-MALL PARK w Skawinie. Odpowiednia wiedza, potencjał techniczny i wykwalifikowana kadra gwarantują wysoką jakość usług i terminowość realizacji podejmowanych inwestycji.

Wszystkie oferty z tej inwestycji
mantra