Future Processing - Great software… because we put People first
Future Processing Usługi
44-100 Gliwice
Bojkowska 37A
  • +48 32 461 23 00
  • +48 32 461 23 18
  • halo@future-processing.com
  • www.future-processing.pl

Przedsiębiorstwo chętnie podejmuje ambitne wyzwania technologiczne. Dzięki specjalistycznej wiedzy i umiejętnościom zespołu, Future Processing tworzy wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania dla Klientów prowadzących działalność w różnych sektorach rynku na całym świecie. Oferuje także rozwiązania dla branży nieruchomości. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w realizowaniu projektów z predefiniowanym zakresem i budżetem, które pozwalają naszym Klientom zyskać przewagę nad konkurencją.

 

Jedną z gałęzi działalności firmy jest opracowywanie inteligentnych rozwiązań dla miast w ramach realizowanych projektów Smart City. Specjaliści Future Processing tworzą technologie stosowane w mieście, a także takie, które służą do optymalizacji wykorzystania przestrzeni, w tym przestrzeni biurowej. Przedsięwzięcia z obszaru Smart City mają na celu wsparcie mieszkańca i zapewnienie mu wygodnego, ekonomicznego i bezpiecznego życia.

Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań wspierających człowieka w realizowaniu codziennych wyzwań jest Future Office. To funkcjonalne narzędzie, które pomaga kreować sprawną organizację nowoczesnego biura. Składa się na nie system rezerwacji sal konferencyjnych wyświetlany na tabletach zainstalowanych przed każdą z nich oraz aplikacja mobilna. Future Office pozwala na lepszą kontrolę i zarządzanie salami konferencyjnymi, optymalizację wykorzystania sal i szybkie zgłaszanie potrzeb biurowych, takich jak na przykład brak kawy w kuchni czy papieru w drukarce.

Główna siedziba Future Processing znajduje się w Gliwicach. Biura zlokalizowane są także w Opolu. Firma została założona w 2000 r. przez Jarosława Czaję i posiada wyłącznie polski kapitał. Obecnie zatrudnia 850 osób. Są wśród nich między innymi inżynierowie oprogramowania, inżynierowie jakości oprogramowania, analitycy biznesowi, graficy, menedżerowie projektu, marketingowcy, specjaliści z zakresu human resources.

Szybki rozwój przedsiębiorstwa, sposób zarządzania i podejście do pracowników zostały docenione przez polskie i zagraniczne instytucje. Future Processing znajduje się w czołówce zestawienia Deloitte Technology Fast 500, wyróżniającego najdynamiczniej rozwijające się spółki technologiczne Europy Środkowej.

Raport magazynu ITwiz opublikowany w czerwcu 2015 r. umieścił FP na 7. miejscu pośród największych eksporterów usług IT w Polsce.

Natomiast CLUTCH nazwał FP jednym z liderów polskiej branży IT – raport z 2015 r. „Top Poland-based Software and Web Developers”.

Sukces biznesowy FP, potwierdzony chociażby wysoką pozycją w wyżej wymienionych rankingach, to w dużej mierze zasługa unikalnej filozofii firmy. Założyciel firmy, Jarosław Czaja, wierzy, że kultura organizacyjna, zorientowana na satysfakcję zespołu, sprzyja podejmowaniu ambitnych wyzwań i wytwarzaniu wysokiej jakości oprogramowania.

Future Processing wspiera także liczne inicjatywy mające na celu wymianę wiedzy i doświadczeń między światem nauki i biznesu. Od momentu powstania, Future Processing ściśle współpracuje z uczelniami wyższymi – Politechniką Śląską, Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Opolskim i Politechniką Opolską.

Pracownicy firmy dzielą się swoją wiedzą jako prelegenci konferencji technicznych, są także wykładowcami na uczelniach wyższych.

Ponadto, Future Processing jest organizatorem licznych wykładów, warsztatów i szkoleń, a także takich wydarzeń jak konferencje FutureDevDay i Quality Excites oraz maraton programistyczny Deadline24.

mantra