Giant

Nowatorskie rozwiązania na międzynarodowych targach

Artykuł

System Packman, Mikomax Smart Office
Seria Packman składa się z foteli i sofy z wysokimi ściankami
W dniach 21-25 października odbywały się w Kolonii targi Orgatec, poświęcone przestrzeni biurowej. Premierowe rozwiązania, odpowiadające na trendy kształtujące współczesne miejsce pracy zaprezentowała m.in. firma Mikomax Smart Office.

Organizowane w Kolonii targi są jednym z najważniejszych w Europie wydarzeń, poświęconych rozwiązaniom dla współczesnych miejsc pracy, skupiającym trendy, odpowiadające za wygląd dzisiejszych biur. Projektanci Mikomax Smart Office zmierzyli się m.in. z problemem optymalizacji przestrzeni, a także rozważali wpływ open space na produktywność pracowników. Wśród nowości zaprezentowano m.in. dwa systemy mebli pracowniczych: Futuro i Stand Up, a także serie Packman i Chillout, które mogą znaleźć zastosowanie w strefach wspólnych, recepcjach i przestrzeni publicznej.

 

Wychodzimy z założenia, że rozwiązania biurowe mają przede wszystkim wspierać użytkowników w efektywnym wykonywaniu swoich zadań. Ta myśl towarzyszyła nam przy projektowaniu premierowych produktów. Chcieliśmy, aby były na tyle elastyczne, by wspierać różnorodne style i formy pracy, przy jednoczesnym zachowaniu ergonomii i funkcjonalności  - mówi Zuzanna Mikołajczyk, Dyrektor Marki i Członek Zarządu Mikomax Smart Office.

 

Biurka, jakich nie znacie

 

Stand Up to biurko pozwalające na szybką i swobodną regulację blatu, umożliwiającą płynne przejście od pracy siedzącej do stojącej. Biurko, w odróżnieniu od dostępnych na rynku regulacji elektrycznych, pneumatycznych czy na korbkę, wykorzystuje opatentowany przez Mikomax Smart Office system regulacji manualnej. Polski producent mebli odpowiada w ten sposób na dolegliwości zdrowotne, typowe dla osób prowadzących siedzący tryb życia, a jak pokazują badania, na dyskomfort fizyczny w biurze narzeka aż 70 proc. pracowników. Wielogodzinne siedzenie nie dość, że w dłuższej perspektywie wpływa na zdrowie pracownika, to jeszcze obniża jego produktywność, generując koszty, ponoszone przez przedsiębiorców. System Stand Up pomaga wprowadzić aktywność w sposobie pracy i zapobiegać dolegliwościom, wynikającym z długotrwałego siedzenia.

 

Futuro (projekt: Przemysław „MAC” Stopa) pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni biurowej przy zachowaniu ergonomii i maksymalnego komfortu użytkownika. Stało się to możliwe, dzięki umieszczeniu miejsca do przechowywania (półka lub zamknięta szafka) nad biurkiem. Zabieg ten pozwala na zredukowanie przestrzeni zajmowanej przez jedno stanowisko pracownicze o 2 mkw. Dodatkowo, takie elementy funkcjonalne, jak: izolująca od ciągu komunikacyjnego ścianka boczna, dodatkowa lampka LED czy dolny uchwyt na jednostkę centralną komputera, zapewniają wysoki komfort pracy.

 

W produkcji zarówno Stand Up, jak i Futuro wykorzystywana jest technologia bezspoinowa, przekładająca się na jakość wykonania i trwałość mebli.

 

Zmiana w myśleniu o przestrzeni biurowej

 

Zarówno Packman (projekt: Tomasz Augustyniak) jak i Chillout (projekt: Beza Projekt) to systemy mebli o szerokim zastosowaniu, które dobrze sprawdzą się zarówno w przestrzeni publicznej i strefie recepcyjnej, jak i w open space. Projekty wykorzystują oryginalne formy, nasycone kolory, a także drewno – materiał niezbyt popularny w meblach biurowych. Tak wykonane elementy wyposażenia ocieplają wizerunek, przełamując oficjalny charakter firmowej przestrzeni.

 

Seria Packman składa się z foteli i sofy z wysokimi ściankami, natomiast Chillout to system siedzisk, uzupełniony o dodatkową ściankę zamykającą, stoliki oraz akcesoria. Oba systemy mogą stanowić dobre uzupełnienie open space, pozwalając w przestrzeni wspólnej wydzielić miejsce do indywidualnej pracy w skupieniu, relaksu lub rozmów telefonicznych, a warto nadmienić, że serie, dzięki wykorzystaniu wysokich ścianek, oferują także izolację akustyczną. Dodatkowa ścianka zamykająca w systemie Chillout pozwala na wydzielenie miejsca do spotkań. Stolik z podnoszonymi blatami umożliwia ergonomiczną pracę, a funkcjonalność rozwiązania zwiększają uchwyty na tablicę lub monitor, a także łatwy dostęp do źródła prądu.

 

Biuro 2015 roku

 

Tegoroczna edycja targów Orgatec każe sądzić, że kolejne miesiące upłyną pod znakiem stawiania w centrum potrzeb użytkownika, a ergonomia i elastyczność stanowiska pracy będą podstawowym wymogiem, jakie muszą spełniać nowoczesne biura.

 

Inną ważną tendencją jest rosnąca mobilność pracowników i powstające z myślą o nich rozwiązania, umożliwiające sprawną reorganizację miejsca pracy, a także gwarantujące łatwy dostęp do źródeł prądu. Trendy, które naszym zdaniem będę mieć największe znaczenie w nadchodzących miesiącach mają jedną cechę wspólną - skupiają się na jak najlepszym dopasowaniu biura do potrzeb pracujących w nim osób. Dzieje się to na wielu poziomach, od zadbania o ergonomię pracy (dzięki zastosowaniu np. rozwiązań typu sit and stand), przez stworzenie warunków do pracy w skupieniu, aż po ocieplenie wizerunku biura, dzięki zastosowaniu w projektach naturalnych materiałów - podsumowuje Zuzanna Mikołajczyk

 

Mikomax Smart Office jest polską firmą z ponad 22-letnim doświadczeniem w zakresie aranżacji przestrzeni biurowych. Posiada 16 salonów w Polsce i 15 partnerów za granicą. Zatrudnia ok. 250 współpracowników w centrali i salonach. Przedsiębiorstwo łączy fachową wiedzę o produkcji mebli z autorską koncepcją jej zastosowania we współczesnym miejscu pracy. Oferta Mikomax Smart Office skierowana jest zarówno do dużych, jak i małych firm, z sektorów takich jak: usługi dla biznesu, telekomunikacja, consulting czy transport. Firma proponuje ponadto usługi wspierające projekt, od procesu rozpoczęcia współpracy po realizację rozwiązań, np. projektowanie przestrzeni pracy, transport i montaż oraz szkolenia z zasad ergonomii. Spółka otrzymała wiele branżowych i biznesowych wyróżnień, m.in. trzykrotnie została Gazelą Biznesu, otrzymała nagrodę Diament Meblarstwa oraz Dobra Forma; jest Partnerem Strategicznym organizacji biznesowych takich, jak Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), New Ways of Working (NewWOW) oraz International Facility Management Association (IFMA).


0.0
Tagi: MIKOMAX
Napisz pierwszy komentarz