BCB

Lekarstwo na małe problemy dużych firm

fot. Future Processing
fot. Future Processing
Nawet 2 miliony złotych rocznie. Tyle kosztuje pracodawcę zatrudniającego 840 osób czas, jaki jego pracownicy tracą na szukanie wolnych sal na spotkania i walkę z drobnymi sprawami biurowymi. Rezerwacja sali konferencyjnej to błahy problem? Jak widać – nie. Wystarczy popatrzeć na liczby.

 

A jak to działa? Na Future Office składa się system rezerwacji sal konferencyjnych wyświetlany na tabletach zainstalowanych przed każdą z nich oraz aplikacja mobilna. Dzięki systemowi pracownik może zarezerwować salę z poziomu swojej poczty elektronicznej, tabletu czy smartfonu. Rezerwacja natychmiast pojawia się w systemie i jest widoczna na urządzeniu przed salą oraz w kalendarzu użytkownika – zarówno tym na smartfonie jak i na komputerze. Tablet umożliwia szybkie przejrzenie planu spotkań i czasu ich trwania oraz sprawdzenie kto i po co zarezerwował pomieszczenie. To nie wszystko. Aplikacja sama odwoła spotkanie, na które nikt nie przyszedł. Proste, ale nowoczesne rozwiązanie i mamy z głowy kwestię np. podwójnych rezerwacji czy braku dostępnych pomieszczeń na spotkania stwierdza Karol Kloc.

Rezerwacja sal konferencyjnych to nie jedyny – pozornie drobny – problem, któremu pracownik musi stawić czoła każdego dnia w biurze. A co, jeżeli mamy do wydrukowania – na już – ważną umowę albo po kilku godzinach wytężonej pracy chcemy po prostu napić się czegoś ciepłego? A tu w drukarce nie ma papieru, a w kuchni właśnie zabrakło kawy. Trzeba coś z tym zrobić. Zadzwonić? Ale do kogo? Wysłać e-mail i zgłosić problem? To dodatkowy kłopot, a przecież czeka na nas kolejna porcja zadań służbowych do wykonania. No więc irytujemy się, ale nie zgłaszamy sprawy, bo nie mamy do tego głowy. I tu znów z pomocą przychodzi Future Office. Przy pomocy aplikacji mobilnej zgłaszamy problem bezpośrednio do osoby odpowiedzialnej za jego rozwiązanie – mówi Karol Kloc. Tym sposobem sprawa zostaje załatwiona szybciej i sprawniej. Co więcej pracownik widzi, że jego zaangażowanie przynosi efekty bezpośrednio w miejscu, w którym pracuje.

Jak widać nowoczesne technologie z impetem wkraczają w niemal wszystkie dziedziny naszego życia. Wspierają człowieka w jego codziennych działaniach. Zarządzanie przestrzenią biurową nie jest tu wyjątkiem. Innowacyjne systemy pozwalają efektywnie rozwiązywać małe sprawy, które w skali biura przeradzają się w duże problemy. Inteligentne biuro oznacza poprawę kultury organizacyjnej firmy i daje oszczędności. A nie od dziś wiadomo, że odpowiednie warunki pracy wpływają na jej jakość. Wniosek jest jeden. Warto inwestować w nowoczesną i sprawną organizację przestrzeni biurowej.

 

  • 1
  • 2

5.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra