Day office – nowy trend na rynku nieruchomości

|
CitySpace we Wrocławiu oferuje day office w dwóch lokalizacjach: w Aquarius Business House i Nobilis Business House.
CitySpace we Wrocławiu oferuje day office w dwóch lokalizacjach: w Aquarius Business House i Nobilis Business House.
Sytuacja związana z pandemią koronawirusa spowodowała, że na rynku biurowym pojawiło się nowe rozwiązanie – system day office. Jest to rozwiązanie odpowiadające na dzisiejsze potrzeby, łączące to, co najkorzystniejsze w pracy biurowej i home office oraz wyznacznik nowego trendu.

Day office – rozwiązanie idealne

Day office jest rozwiązaniem idealnym dla freelancerów, stat-upów i przedstawicieli wolnych zawodów, ale po doświadczeniach ostatnich tygodni, będzie to również doskonała opcja dla wszystkich, którzy nie mogą pracować wyłącznie w biurze oraz nie chcą ograniczać się jedynie do pracy z domu. Ideą day office jest właśnie połączenie obu trybów pracy. Nowe rozwiązanie doceniają specjaliści rynku biurowego oraz eksperci wellbeingu.

Wymyśliliśmy to rozwiązanie na potrzeby bieżącej sytuacji, lecz także z myślą o przyszłości – wyjaśnia Magdalena Śnieżek z CitySpace, które we Wrocławiu oferuje day office w dwóch lokalizacjach: w Aquarius Business House i Nobilis Business House.

 

Biuro na godziny

Day office pozwala na korzystanie z wszystkich dobrodziejstw profesjonalnie wyposażonego biura wtedy, gdy jest to potrzebne. W ramach tego systemu do dyspozycji otrzymuje się przestrzeń do pracy, np. gabinet z kontrolą dostępu i z niezbędnym sprzętem biurowym. Takie elastyczne biuro można wynajmować na dni, ale także na godziny. Jeśli trzeba akurat zorganizować wideokonferencję, a warunki w domu nie są ku temu odpowiednie, w ramach day office można skorzystać z salki konferencyjnej.

Day office w szybkim tempie zyskuje na popularności, a już niedługo stanie się trendem i no wym wyznacznikiem elastycznego trybu pracy – dodaje Magdalena Śnieżek.

W kontekście doświadczeń płynących z pracy zdalnej w trakcie epidemii koronawirusa, wiele osób dostrzegło, jak trudno jest efektywnie pracować z domu – mówi Adam Lis, doradca ds. elastycznych rozwiązań biurowych w firmie JLL. W nowej rzeczywistości post-COVID-19 rozwiązania typu day office mogą okazać się znakomitym, a także pożądanym narzędziem motywacyjnym, które pozwoli pracownikom na zarządzanie sobą w czasie bez uszczerbku na relacjach z najbliższymi ani konieczności adaptowania części domu na biuro – dodaje.

Zdaniem eksperta bezapelacyjną przewagą nowoczesnego biura jest możliwość korzystania z różnorodnych miejsc do pracy w zależności od wykonywanych w danym momencie zadań.

Duże korzyści z pracy w systemie day office dostrzega także Agnieszka Czerkawska, Chief Executive Offcier Wellbeing Institute: Przerwa od pracy z domu, gdzie występuje dużo czynników rozpraszają cych, szczególnie teraz, gdy żłobki, przedszkola i szkoły nie funkcjonują normalnie, i wyjście do biura, które daje ciszę, spokój i prywatną przestrzeń, pozytywnie wpływa na naszą kreatywność i koncentrację. To wzmacnia nasze poczucie dobrostanu. Po drugie już samo wyjście z domu i zmiana otoczenia może dać nam pozytywne wsparcie.

 

Pomiędzy pracą zdalną a praca biurową

Okazuje się zatem, że elastyczne rozwiązania biurowe są odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby firm i pracowników.Dlatego postanowiliśmy zaproponować coś pomiędzy pracą zdalną i pracą biurową.

Jestem przekonana, że day office zostanie z nami na stałe i skorzysta z niego wiele małych firm i przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą – przyznaje Magdalena Śnieżek z CitySpace. Dużym ułatwieniem w codziennej pracy dla przedsiębiorców i freelancerów jest pomoc recepcji w załatwianiu spraw administracyjnych oraz dostęp do po mieszczeń wspólnych, takich jak kuchnia.

Elastyczność polega także na możliwości dostosowywania wielkości biura do potrzeb oraz możliwości korzystania z dodatkowych salek spotkań, gabinetów lub salek konferencyjnych – wymienia Magdalena Śnieżek. Przy wyborze odpowiedniego day office liczy się jego lokalizacja. Ważne jest to, by nie tracić cennego czasu na zbyt długi dojazd do biura. Warto zatem poszukać blisko centrum i w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej. Kolejnym istotnym czynnikiem jest standard biurowca i dostępność biura przez całą dobę.

 

Przestrzeń biurowa skrojona na miarę

Dzisiaj day office jest jeszcze nowością, wprowadzoną na skutek ograniczeń spowodowanych wybuchem pandemii, ale z całą pewnością już teraz należy spojrzeć na ten elastyczny tryb pracy jako na przyszły trend korzystniejszy i wygodniejszy zarówno dla pracowników, jak i firm


0.0
Napisz pierwszy komentarz