EKO Kolejny etap prac przy warszawskim Placu Unii

|
Plac Unii to jedna z ważniejszych inwestycji komercyjny powstających obecnie w Warszawiech
Plac Unii to jedna z ważniejszych inwestycji komercyjny powstających obecnie w Warszawiech
Trwa realizacja konstrukcji stalowej dachu, która zostanie pokryta szkłem. Budowlańcy planują przed zimą zamknąć stan surowy budynku, co umożliwi jego grzanie i dalsze prace wykończeniowe.

Obecnie nad pasażem handlowym Placu Unii instalowana jest konstrukcja stalowa dachu. Prace budowlane idą zgodnie z harmonogramem. Oddanie do użytku kompleksu biurowo-handlowego planowane jest na jesień 2013 roku. Warszawski Plac Unii to inwestycja składająca się z trzech obiektów oferujących łącznie 56 800 mkw powierzchni do wynajęcia, w tym 41 300 mkw powierzchni biurowej o standardzie A +.

Dźwigary transportowane są od razu na swoje docelowe miejsce, daje to więc wyobrażenie o wysokości i kubaturze Galerii Miejskiej – tłumaczy Mariusz Dziubiński, Project Manager w firmie Liebrecht & wooD. - Przeszklenie dachu o powierzchni ponad 2 tys. mkw zapewni swobodny dopływ światła dziennego do wnętrza pasażu handlowego. Przed zimą planujemy zamknąć stan surowy budynku, co umożliwi jego grzanie i dalsze prace wykończeniowe.

Warto dodać, że część biurowa, jak i handlowa otrzymały niedawno prestiżowy certyfikat BREEAM z oceną „bardzo dobry”. Plac Unii jest realizowany przez Grupę Liebrecht & wooD (większościowy inwestor - 60%) wspólnie z BBI Development NFI S.A.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Katarzyna D. :
Projekt pl. Unii budzi podziw. Oby więcej takich budynków, a Warszawa wypięknieje w mgnieniu oka!
10 września 2012 16:59