Forbo pod logo

IPN przeniesie się do biurowca przy Wołowskiej?

|
IPN opuści biurowiec przy Towarowej i wiele na to wskazuje, przeniesie się do obiektu przy Wołoskiej
IPN opuści biurowiec przy Towarowej i wiele na to wskazuje, przeniesie się do obiektu przy Wołoskiej
Warszawa. Ważą się losy przeprowadzki Instytutu Pamięci Narodowej do biurowca zaproponowanego przez ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego. Należy jednak pamiętać, że to IPN podejmie ostateczną decyzję czy akceptuje ten budynek.

Minister Skarbu Mikołaj Budzanowski przedstawił propozycję nowej siedziby Instytutu Pamięci Narodowej, który musi się wyprowadzić z zajmowanego dotychczas biurowca przy ul. Towarowej, sprzedanego przez RUCH firmie GHN. 
Obiekt przy Wołowskiej, który obecnie zajmuje administracja Agencji Rozwoju Przemysłu wkrótce się zwolni, bowiem APR przeprowadza do biurowca przy przy Rondzie de Gaulle'a.

- MSP jak i IPN wstępnie porozumiały się w sprawie nowej siedziby Instytutu. Aktualnie trwają prace i uzgodnienia mające na celu rozwiązanie problemów lokalowych. Rozważana propozycja to budynek przy ul. Wołoskiej w Warszawie, zajmowany obecnie przez Agencję Rozwoju Przemysłu. ARP zaproponowała różne możliwości zadysponowania nieruchomością przy Wołoskiej 7. W ocenie MSP ten budynek może spełnić oczekiwania IPN, szczególnie, że Instytut prowadzi inwestycję przy ulicy Kłobuckiej, gdzie w przyszłości mogłyby się znaleźć materiały archiwalne, będące w posiadaniu IPN'u – zdradza portalowi e-biurowce.pl Magdalena Kobos, rzeczniczka Ministerstwa Skarbu Państwa.

IPN jest zainteresowany nową lokalizacją, jednak chce, aby obiekt  został im przekazany w trwały zarząd. Co do innych warunków, IPN zachowuje ostrożność. 
- Jesteśmy zainteresowani tym obiektem, ale po spełnieniu pewnych warunków, które nie są jeszcze sprecyzowane – powiedział lakonicznie w rozmowie telefonicznej rzecznik IPN Andrzej Arseniuk
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra