Przedsiębiorstwo Budowlane START logoBusiness House logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoCity Space logoKontor logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoForbo Flooring Systems Polska logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoINTER-BUD logoVantage Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPodium Investment logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoArchicom logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Najwyższy budynek Europy powstał w Moskwie

Wizualizacja złotego Mercury City Tower
Wizualizacja Mercury City Tower
Mercury City Tower osiągnął wysokość ponad 338 metrów, dzięki czemu przewyższył londyński The Shard i stał się najwyższym budynkiem w Europie.

Po 6 latach budowy Mercury City Tower w Moskwie osiągnął planowana wysokość 338,8 m i może szczycić się mianem najwyższego budynku w Europie. Jest prawie 29 m wyższy niż poprzedni lider - The Shard w Londynie, a jego budowa kosztowała ponad miliard dolarów.

Ukończenie prac wykończeniowych planowane jest przed końcem tego roku. Budynek ma 75 pięter i jest pokryty szkłem w kolorze złotym. Powierzchnia całkowita wynosi 173 960 mkw w czym 87 600 mkw przeznaczonych jest na powierzchnię biurową klasy A, a reszta na ekskluzywne apartamenty. Koszt miesięcznego wynajmu wynosi od 950 do 1 150 dolarów za mkw. Wykonawcą projektu jest Mercury Development.

Mercury City Towers znajduje się w moskiewskiej dzielnicy biznesu - Moscow City. Aż siedem z dwudziestu najwyższych buynków Europy ulokowanych jest właśnie w Moskwie, nie wliczając nowopowstałego lidera.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra