Inter-bud Fabryczna - duży

Ringwood może przejąć Polski Holding Nieruchomości

Ringwood Financial Ltd złożyl wniosek do UOKiK o zgodę na koncentrację polegającą na przejęciu kontroli nad Polskim Holdingiem Nieruchomości.

20 listopada br. spółka Ringwood Financial LTD z siedzibą w Nikozji na Cyprze, złożyła do UOKiK wniosek o zgodę na koncentrację polegającą na przejęciu kontroli nad Polskim Holdingiem Nieruchomości.

Proces przygotowania pierwszej oferty publicznej (IPO) Polskiego Holdingu Nieruchomości jest w toku. W jego ramach poszukiwany jest inwestor, który nabędzie znaczny pakiet akcji w ramach IPO. Ringwood Financial LTD, należący do Grupy Radius jest jednym z potencjalnych inwestorów.

Intencją Ministerstwa Skarbu Państwa jest zakończenie procesu IPO w I kwartale 2013 r., o czym informuje rzecznik prasowy MSP Katarzyna Kozłowska. Podaje również, iż ostateczne informacje, struktura oferty, warunki udziału ewentualnego inwestora będą ujawnione w prospekcie w momencie jego publikacji.

Polski Holding Nieruchomości posiada jeden z największych portfeli w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce. Grupa powstała w roku 2011, jako konsolidacja spółek należących do państwa, i obecnie dysponuje 158 nieruchomościami na terenie całego kraju. Kluczowymi budynkami należącymi do PHN są m.in. wieżowiec Intraco i biurowiec Kaskada w Warszawie oraz Dalmor Port Rybacki w Gdyni. PHN realizuje obecnie budowę nowoczesnego biurowca w Warszawie przy Foksal 10A oraz SEGRO Industrial Park we Wrocławiu, jako joint venture z deweloperem SEGRO.

Kapitał zakładowy PHN wynosi ponad 43 mln zł. W chwili obecnej 100% akcji spółki należy do Skarbu Państwa.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Park Project II
mantra