Kinnarps nowy

Budowa biurowca dla EVRY zakończona

Część przeszkleń w budynku wyposażona została automatyczne żaluzje i wysuwające się na zewnatrz okna
W Lubinie oddany został do użytku biurowiec przeznaczony dla firmy EVRY.

Biurowiec dla lubińskiej spółki EVRY został oddany do użytku. Generalnym wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa.

To jeden z najładniejszych budynków w Lubinie, biurowiec o bardzo współczesnym kształcie, wyposażony w najnowsze systemy stosowane w budownictwie – mówi Daniel Otto, kierownik budowy z ramienia PeBeKa.

Budowa trwała dokładnie dwa lata i dwa dni. Za projekt architektoniczny odpowiadała pracowania Q2 Studio, która stworzyła budynek o bardzo nowoczesnym kształcie. Obiekt składa się z dwóch części. Główna siedziba firmy EVRY znajduje się w części biurowej. Na parterze znajdują się pomieszczenia dla pracowników, natomiast na piętrze sala konferencyjna, sekretariat, lobby i biura zarządu. Na tyłach biurowca znajduje się część produkcyjna z halą prefabrykacji. Doświetlona została za pomocą pasa z półprzeziernego profilitu. W obiekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne – kolektory słoneczne i system klimatyzacji z rekuperacją ciepła.

Fasada stworzona jest z giętego szkła, ozdobionego napisem EVRY, wykonanego metodą tampodruku.

Budowa biurowca Evry była dla nas niezwykle ciekawym doświadczeniem i ważną inwestycją w dorobku PeBeKa. Realizowaliśmy nietypowy architektonicznie projekt, zakładający wykorzystanie delikatnych materiałów, wielką precyzję i staranność. I chociaż jesteśmy kojarzeni raczej z szybami oraz infrastrukturą miedziowych kopalń, to z powodzeniem prowadzimy także inwestycje miejskie, czego ten obiekt jest najlepszym dowodem – mówi Jacek Kulicki, prezes Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa.


0.0
Tagi: PeBeKa
Napisz pierwszy komentarz