Inter-bud Fabryczna - duży

Otwarcie biurowca na terenie byłej Stoczni Gdynia

Na zdjęciu od lewej Teresa Kamińska, prezes Zarządu PSSE Sp. z o.o., Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego i Andżelika Cieślowska, prezes KB Doraco Sp. z o.o.
Biurowiec Akwarium w Gdyni
23 stycznia 2013 roku nastąpiło uroczyste otwarcie biurowca Bałtyckiego Portu Nowych Technologii w Gdyni.

Ten budynek to symbol dla tych, którzy nie wierzyli, że te tereny będą jeszcze żyły, że będzie tu kwitnący przemysł rodzący nowoczesne miejsca pracy - powiedziała Teresa Kamińska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o. podczas uroczystości, która miała miejsce na ostatnim, dziesiątym piętrze biurowca przy ul. Czechosłowackiej 3.

Biurowiec Akwarium został otwarty 23 stycznia 2013 r., niespełna rok po wmurowaniu kamienia węgielnego. Obiekt służyć ma jako zaplecze biurowo-administracyjne dla firm planujących inwestycje na terenie Bałtyckiego Portu Nowych Technologii. Zmodernizowany budynek znajduje się na terenie dawnej Stoczni Gdynia.

Na uroczystości otwarcia pojawiły się osobistości takie jak prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, marszałek województwa Mieczysław Struk oraz wicemarszałek województwa Ryszard Świlski. Obecni byli również prezesi największych firm branży morskiej i offshore inwestujący na terenach dawnej Stoczni Gdynia SA i dający nowe miejsca pracy. Wśród nich znaleźli się m.in. przedstawiciele stoczni Crist, Energomontażu, stoczni Nauta, Gafako, Vistalu i Hydromegi. Nowy biurowiec poświęcony został przez ojca Edwarda Pracza, Europejskiego Koordynatora Duszpasterstwa Ludzi Morza. Podczas uroczystości nastąpiło również symboliczne wypuszczenie złotych rybek do akwarium, w którym znajdowała się makieta obiektu.

Nazwa biurowca nawiązuje do określenia, którym posługiwali się stoczniowcy w okresie, gdy obiekt pełnił funkcję siedziby władz Stoczni Gdynia, nazywanych potocznie „grubymi rybami”.

Akwarium oferuje 7 000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej. W obiekcie zamontowana jest klimatyzacja oraz system ogrzewania za pomocą pomp powietrza. Pomieszczenia wyposażone są w wykładziny, punkty świetlne i podwieszane sufity.

Biurowiec jest już wynajęty w ponad 60 proc. Znajduje się w obszarze Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki czemu firmy wynajmujące w nim powierzchnie mogą liczyć na pakiet pomocy publicznej i ulg.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
PIOTR SZTELAK-KATOWICE :
BUDOWE BIUROWCOW I WIEZOWCOW NOWOCZESNYCH TRZEBA ZAWSZE POPIERAC PO TO ABY OD ROKU 2013 MIASTA JAK GDYNIA,GDANSK,SZCZECIN,WROCLAW,KRAKOW,LODZ,LUBLIN,BIALYSTOK,OLSZTYN,OPOLE,KATOWICE,POZNAN,CZESTOCHOWA FUTURYSTYCZNY WYGLAD UZYSKALY.
27 stycznia 2013 18:16
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra