Forbo pod logo

Nowe biura na warszawskiej Woli

Na przełomie 2013 i 2014 roku rozpocznie się budowa obiektu mieszkalno-biurowego w warszawskiej dzielnicy Wola, realizowana wspólnie przez firmy Polnord i Waryński.

Polnord i Grupa Waryński podpisali umowę inwestycyjną na budowę wspólnego przedsięwzięcia w Warszawie, przy ul. Jana Kazimierza. Powstanie obiekt o łącznej powierzchni 44 700 mkw, z czego 6 700 mkw zostanie przeznaczonych na biura i lokale usługowo-handlowe. Inwestycja ma być realizowana w czterech etapach rozłożonych na okres 6 lat. Podczas trzech etapów realizowane będą mieszkania, natomiast jeden etap wiązać się będzie z powstaniem przestrzeni biurowych.

Sprawne zakończenie negocjacji i podpisanie ostatecznej umowy z Grupą Waryński jest dla nas dowodem na to, że Polnord jest spółką godną zaufania. Posiadamy know-how, kompetencje i wieloletnie doświadczenie, które stanowią gwarancję wysokiej jakości naszych inwestycji. Jestem przekonany, że to początek owocnej współpracy – mówi Piotr Wesołowski, prezes Polnord S.A. – Do tej pory Polnord był deweloperem znanym ze swoich projektów w Wilanowie. Obecnie chcemy realizować nasze inwestycje również w innych dzielnicach Warszawy. Oprócz projektu na Woli niedługo rozpoczniemy nową inwestycję w podwarszawskich Ząbkach.

W celu realizacji każdego z etapów powołana zostanie spółka, w której po 50 proc. udziałów obejmą Polnord i Waryński. Umowa inwestycyjna podpisana 12 stycznia zakłada, iż do spółki celowej Waryński wniesie grunt, natomiast Polnord jego równowartość we wkładzie finansowym. Firma Polnord ma się również zająć organizacją i obsługą procesu budowlanego oraz sprzedażą mieszkań i biur.

Pozwolenie na budowę obiektu może zostać wydane pod koniec 2013 roku. Rozpoczęcie pierwszego etapu planowane jest na przełom 2013/2014 roku. Wartość całości projektu wynosi około 300 mln zł.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
PGE Narodowy
mantra