EKO Szkolenia LEED w Warszawie

W marcu w Warszawie odbędzie się kolejna edycja oficjalnych szkoleń LEED.

Szkolenie odbędzie się 12 i 13 marca 2013 roku w Warszawie. Prowadzone będzie przez Agnes Vorbrodt, założycielkę i wiceprezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) oraz jedyną USGBC Faculty w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Szkolenia dotyczyć będą LEED 201 oraz LEED 251 BD+C.

Kursy przeznaczone są dla wszystkich aspirujących do zdania egzaminu LEED Green Associate i LEED AP.

Pierwsze ze szkoleń, dotyczące LEED 201, daje podstawę do przygotowania do egzaminu LEED Green Associate. Uczestnicy zdobędą informacje na temat egzaminu, materiały niezbędne do nauki i wiedzę na podstawowe tematy związane z certyfikacją LEED. Udział w szkoleniu pozwala spełnić wymóg formalny GBCI przystąpienia do egzaminu.

Szkolenie LEED 251 BD+C pozwala na zdobycie wiedzy niezbędnej podczas realizacji projektów certyfikowanych w systemach LEED CS oraz LEED NC. Jest to oficjalny kurs przygotowawczy do egzaminu LEED AP BC+C oraz kontynuacja szkolenia LEED 201.

Kursy prowadzone są w języku polskim, co stanowi ułatwienie dla uczestników. Materiały szkoleniowe i prezentacje są w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikaty ukończenia szkolenia, wydane przez USGBC.

Do chwili obecnej PLGBC przeszkoliło ponad 200 osób. W planach ma kontynuację kursów LEED na różnych poziomach w maju, lipcu oraz październiku, podczas dorocznego PLGBC Green Building Sympozjum. Szkolenia dotyczyć będą nie tylko nowych budynków – BD+C – lecz również budynków istniejących (LEED for Existing Buildings Operations and Maintenance) oraz wnętrz (LEED for Commercial Interiors).


0.0
Napisz pierwszy komentarz