Assa Abloy

Powstanie pierwszy biurowiec połączony z metrem

Wizualizacja biurowca Nowy Sezam w Warszawie
Nowy Sezam powstanie u zbiegu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie
Sąd oddalił skargę Wspólnoty Mieszkaniowej. BBI Development zbuduje biurowiec Nowy Sezam w Warszawie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę wniesioną przez Wspólnotę Mieszkaniową Moniuszko 10 w Warszawie, dotyczącą warunków zabudowy inwestycji Nowy Sezam. Orzeczenie to pozwala na kontynuowanie działań związanych z realizacją projektu. Jak informuje inwestor - spółka BBI Investment, obecnie trwa oczekiwanie na pozwolenie na budowę.

Wstępne plany zakładają, że budowa obiektu zacznie się w czwartym kwartale 2013 roku – po zakończeniu prac związanych z oddaniem do użytku stacji Świętokrzyska na drugiej linii metra. Związane jest to z faktem, iż budynek będzie, jako pierwszy w stolicy, bezpośrednio połączony z metrem. Wyjście ze stacji Świętokrzyska w kierunku Ściany Wschodniej będzie prowadzić właśnie poprzez Nowy Sezam.

Biurowiec zlokalizowany ma być u zbiegu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, w miejscu gdzie znajduje się dom handlowy Sezam. Oferować będzie około 13 800 mkw użytkowej powierzchni handlowej i biurowej. Na parterze i pierwszej kondygnacji podziemnej ulokowane zostaną sklepy, natomiast na niższych kondygnacjach podziemnych – parking. Biura zajmą resztę pięter.

Spółka pozyskała projekt dzięki fuzji z firmą Juvenes Development (obecnie w 100% zależną od BBI Development), która przygotowuje inwestycję od strony formalnej oraz opracowuje projekt. Obiekt jest realizowany wspólnie ze spółdzielnią „Społem” Śródmieście.

Nie jest to pierwszy projekt BBI Development w stolicy. Obecnie trwają prace nad kompleksem biurowym Plac Unii, a do użytku został już oddany pierwszy etap kompleksu wielofunkcyjnego Koneser. Najnowszym projektem spółki jest Drapacz Chmur, który powstać ma u zbiegu ul. Emilii Plater i Nowogrodzkiej i może osiągnąć wysokość nawet 180 metrów.


0.0
Napisz pierwszy komentarz