Inter-bud Fabryczna - duży

Wiecha nad Poznań City Center zawiśnie 8 marca

Bonarka City Center jest jednym z projektów firmy TriGranit w Polsce
Bonarka City Center jest jednym z projektów firmy TriGranit w Polsce
W Poznaniu powstaje Poznań City Center, czyli Zintegrowane Centrum Komunikacyjne Poznań Główny.

Firma TriGranit Development oraz PKP S.A. realizują nowoczesną inwestycję Poznań City Center. Projekt wart 160 mln euro obejmuje nowy Dworzec PKP, PKS, przystanki miejskiej komunikacji tramwajowej oraz przestrzenie biurowe, handlowe, parking i hotel. 8 marca 2013 roku nastąpi uroczyste zawieszenie wiechy nad inwestycją, oznaczające położenie ostatniego elementu konstrukcji dachu.

Budowa rozpoczęła się w pierwszej połowie 2011 roku. Pierwszy etap zakładał realizację nowego budynku dworca i kosztował około 120 mln euro. Nowoczesny Dworzec PKP został oddany do użytku jeszcze przed Euro 2012. W uroczystości uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski, który podkreślił: To ważny dzień dla Poznania, dla PKP i cieszę się, że mogę w tym ważnym dniu być w Poznaniu i otwierać nowy piękny budynek. Mam świadomość, że to jest część większego centrum zintegrowanego - będzie tu miejsce dla PKP i dla PKS, i będzie połączenie z systemem komunikacji tramwajowej. Serdecznie gratuluję wszystkim i dziękuję za wysiłek zwieńczony tak pięknie. Drugi etap budowy rozpoczął się w sierpniu 2012 roku i zakłada stworzenie dworca PKS, budowę wielopoziomowego parkingu, galerii handlowej, powierzchni biurowych i hotelu.

Za projekt architektoniczny Poznań City Center odpowiada międzynarodowe biuro architektoniczne Bose International oraz Pracownia Pentagram Architekci z Poznania.

Firma TriGranit Development od 1997 roku działa na siedmiu rynkach w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w realizacji nowoczesnych, wielofunkcyjnych obiektów miejskich. W Polsce TriGranit odpowiada za projekty takie jak Silesia City Center w Katowicach oraz Bonarka City Center w Krakowie.


0.0
Tagi: TriGranit
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra