Polska młodych ludzi i nowych technologii

Trwają targi informacyjno-telekomunikacyjne CeBIT w Hanowerze w Niemczech.

Musimy promować polskie IT, musimy pokazywać, że to jest Polska utalentowanych ludzi w tym zakresie – mówi wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan. Podkreśla również, że branża IT jest w naszym kraju atrakcyjna i przyszłościowa, a w Europie i na świecie powinniśmy kojarzyć się z młodymi ludźmi i nowymi technologiami. Polska jest najmłodszym społeczeństwem w Unii Europejskiej – połowa Polaków ma mniej niż 35 lat.

Dlatego wybraliśmy CeBIT i uznaliśmy, że to jest dobry pomysł na to, żeby promować polską gospodarkę. Nie jako kraj starych technologii, ale wprost przeciwnie, kraj nowych technologii i młodych ludzi – dodaje wiceminister, komentując decyzję odnośnie Polski będącej partnerem strategicznym targów. Istotna jest również lokalizacja targów CeBIT – Niemcy są największym polskim partnerem handlowym.

Nam w Polsce dzisiaj zależy na tym, aby promować te polskie firmy, które chcą współpracować – podkreśla Dariusz Bogdan – Przypomnę, że ostatni raport Deloitte, „Technology Fast 50” dotyczący Europy Środkowo-Wschodniej, pokazał, że na 50 początkujących firm z regionu 35 najlepszych to są start-upy z Polski. To jest dla nas bardzo duża szansa.

Tegoroczne targi CeBIT trwają od 5 do 9 marca. Podczas tego wydarzenia zaprezentuje się ponad 200 polskich firm, a ponad 100 start-upów weźmie udział w zorganizowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości giełdzie, która da możliwość zaprezentowania pomysłów biznesowych.

Przyjechaliśmy ze świetną ofertą, od software, poprzez hardware, poprzez rozwiązania business inteligence aż po sektor gaming – informuje wiceminister gospodarki – Mamy świetne rozwiązania logistyczne. Mamy bardzo dobre pomysły. Przyjeżdżają tutaj również studenci, laureaci np. Imagine Cup, czyli ci, którzy mają ciekawe pomysły i są w stanie je skomercjalizować.

Dariusz Bogdan zapewnia również o wsparciu państwa w stosunku do branży IT. Dostęp do kapitału związanego z e-biznesem proponowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ostatnich latach był absolutnie wyjątkowy – przekonuje wiceminister gospodarki – Nigdy wcześniej w historii nie można było łatwiej dostać pieniędzy jak w ostatnim czasie. Następny element to pewne zwolnienia podatkowe dla tych dużych i dla tych małych.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz