Inter-bud Fabryczna - duży

7 nowych zezwoleń w krakowskiej SSE

7 marca w Krakowie odbędzie się uroczyste wręczenie siedmiu zezwoleń nowym inwestorom w krakowskiej SSE.

7 marca o godzinie 11.30 w Sali Obrad Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie będzie mieć miejsce uroczystość wręczenia nowych zezwoleń inwestorom krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Gośćmi wydarzenia będą m.in. Andrzej Harężlak, Wicewojewoda Małopolski, Stanisław Sorys, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Zarząd KPT oraz przedstawiciele firm i gmin, w których ulokowane zostaną inwestycje.

Od początku 2013 roku Krakowski Park Technologiczny wydał 7 nowych zezwoleń, które przekładają się na nakłady inwestycyjne o wartości 214,09 mln zł oraz planowane utworzenie 723 nowych miejsc pracy.

Inwestorami, którzy otrzymali zezwolenia w 2013 roku są Dinozatorland sp. z o.o., Ekowafel M. Łysoń, M. Wnętrzak sp.j., Valeo Autosystemy sp. z o.o., Motorola Solutions Systems Polska sp. z o.o., Dan Cake Polonia sp. z o.o. oraz Integer.pl S.A.

Dinozatorland sp. z o.o. działa w branży napraw i konserwacji sprzętu transportowego i budowlanego. W krakowskiej SSE firma poniesie nakłady inwestycyjne o wartości ponad 3,3 mln zł.

Ekowafel M. Łysoń, M. Wnętrzak sp.j. jest zakładem produkującym wafle tortowe i inne wyroby cukiernicze. Firma ma ponieść nakłady o wartości 2,5 mln zł, a jej głównym celem jest rozbudowa zakładu produkcyjnego i wdrożenie innowacyjnej technologii, związanej z produkcją półproduktów tzw. pellotów zbożowych.

Valeo Autosystemy sp. z o.o. należy do międzynarodowej Grupy Valeo, działającej w sektorze  produkcji podzespołów oraz systemów samochodowych. Spółka otrzymała dwa zezwolenia, oba związane z rozbudową istniejącego zakładu. Łącznie Valeo Autosystemy ma stworzyć 513 miejsc pracy i zainwestować co najmniej 129,79 mln zł.

Motorola Solutions Systems Polska sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy Motorola Solutions Inc. związanej z produkcją rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora bezpieczeństwa publicznego. Spółka planuje rozwój działalności w zakresie projektów „Centrum Finansowego FOSC – (Finance Operation Service Centers) i Procesów Biznesowych (BPO)” oraz „Inżynierii Oprogramowania i IT, Rozwoju Projektów” w wynajmowanych pomieszczeniach biurowych. Wiązać się to będzie z utworzeniem co najmniej 150 miejsc pracy oraz poniesieniem nakładów inwestycyjnych w wysokości 0,5 mln zł.

Dan Cake Polonia sp. z o.o., należąca do międzynarodowej Grupy KM, związana z rynkiem gotowych wypieków, planuje rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego. Spółka utworzy około 50 nowych miejsc pracy i zainwestuje 55 mln zł.

Integer.pl S.A. jest liderem w sektorze kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Spółka poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości 23 mln złotych oraz utworzyć 10 nowych miejsc pracy.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra