bcb wrzesień 2020

Ruszają prace w Karolkowa Business Park

Wizualizacja warszawskiego kompleksu Karolkowa Business Park
Budowa pierwszego etapu ma się zakończyć w III kwartale 2014 roku
ASBUD Group zakupiła udziały oraz prawa do zarządzania projektem od grupy ABLON, dotychczasowego inwestora Karolkowa Business Park w Warszawie.

Karolkowa Business Park będzie kompleksem biurowym oferującym 15 000 mkw powierzchni biurowej klasy A na 12 kondygnacjach. W obiekcie powstanie także 3 000 mkw strefy handlowo-usługowej, znajdującej się w przyziemiu z odremontowaną historyczną fasadą. Nad nią znajdzie się 2 500 mkw tarasów zielonych. Inwestycja stanowić będzie część większego centrum biznesowego powstającego na Woli w Warszawie. Karolkowa Business Park zostanie poddana certyfikacji w systemie BREEAM, który potwierdzi zastosowane energooszczędne i proekologiczne rozwiązania.

Za sukcesem projektu Karolkowa Business Park przemawia jego atrakcyjna lokalizacja, szeroka oferta planowanych usług dodanych oraz wdrożona idea zrównoważonego budownictwa, która zmieni komercyjną przestrzeń w bezstresowe środowisko pracy. Nowy termin oddania projektu do użytku umożliwi korzystanie z pełni działającej w okolicy infrastruktury i uporządkowanego otoczenia – mówi Eyal Mor, dyrektor zarządzający Grupy ASBUD i projektu Karolkowa Business Park.

ASBUD na rynku polskim działa od 1997 roku jako część grupy kapitałowej ASBUD GROUP. Karolkowa Business Park jest pierwszym krokiem w kierunku dywersyfikacji portfela pod kątem inwestycji komercyjnych. W planach firma ma także realizację kompleksu biurowców przy ul. Bokserskiej. Głównymi udziałowcami ASBUD są izraelskie spółki Shikun & Binui Group oraz STR International Real-Estate Group.

Generalnym wykonawcą Karolkowa Business Park jest spółka KARMAR.

Z zaangażowaniem wznowiliśmy prace realizacji projektu Karolkowa Business Park, które odbywają się cyklicznie i bez opóźnień. Kontynuacja projektu jest dla nas bardzo dobrą wiadomością. Ten projekt to owoc wytężonej pracy inwestora i wykonawcy, zmierzający do optymalizacji rozwiązań technicznych i kosztów przeprowadzonych na długo przed podpisaniem umowy. Mamy wiele satysfakcji, że produkt naszych przygotowań, wysiłków i współpracy z inwestorem zmaterializuje się i wniesie znaczącą unikalną wartość dla dzielnicy i miasta – komentuje Dariusz Kolasa, dyrektor handlowy KARMAR.

Zakończenie prac budowlanych i oddanie kompleksu do użytku planowane jest na III kwartał 2014 roku.


1.0
Napisz pierwszy komentarz