Forbo pod logo

Rozpoczęła się budowa nowej inwestycji we Wrocławiu

14 marca nastąpiło uroczyste wbicie łopaty pod inwestycję Kurkowa 14 we Wrocławiu
14 marca nastąpiło uroczyste wbicie łopaty pod inwestycję Kurkowa 14 we Wrocławiu
Przy ul. Kurkowej we Wrocławiu powstaje inwestycja mieszkalno-biurowa, realizowana przez firmę Nacarat.

Generalny wykonawca rozpoczął już prace na terenie budowy i lada dzień działania nabiorą tempa. Uroczyste wbicie łopaty odbyło się 14 marca o 14:14 na terenie przy Kurkowej 14 - mówi Katarzyna Unold, Dyrektor ds. Rozwoju w Nacarat Polska Sp. z o.o.  Budowa zakończyć ma się w sierpniu 2014 roku.

Kurkowa 14 jest pierwszą polską inwestycją francuskiej firmy Nacarat, należącej do Grupy Rabot Dutilleul. Kompleks składać się będzie z budynku mieszkalnego oraz biurowca. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest Pracownia Architektoniczna Maćków. Generalnym wykonawcą jest RD BUD.

Biurowiec oferować będzie powierzchnię około 7 000 mkw. W ramach obiektu mieszkalnego dostępne będzie 210 lokali o powierzchniach od 28 do 90 mkw. Miejsca postojowe znajdować się będą w garażu podziemnym.

Nadodrze jako jedna z nielicznych dzielnic Wrocławia, ale i miast Polski ma bardzo zwartą strukturę urbanistyczną, którą trzeba respektować. Ma też swój klimat, który idzie w określonym już kierunku. Przykłady rewitalizacji są bardzo zauważalne w całej Europie na przestrzeni ostatnich 30 lat. Każda dzielnica jest inna, jednak każdej towarzyszy podobny scenariusz. Jest dzielnica, która się budzi, której trzeba dać szansę   a potem nagle, za parę lat staje się jednym z najbardziej gorących miejsc w mieście - komentuje Katarzyna Unold.

Nacarat należy do grupy działającej we Francji od 1920 roku. Obecnie działalność prowadzi również na rynkach w Belgii, Czechach i Polsce. Kolejne inwestycje firma planuje w Warszawie i Krakowie.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Everspace
mantra