Park Project II

Centrum Finansowo-Księgowe Bayer oficjalnie rozpoczyna działalność

Biurowiec Olivia Tower w Gdańsku
Biurowiec Olivia Tower w Gdańsku
W kompleksie Olivia Business Centre w Gdańsku oficjalnie rozpoczęło działalność Centrum Finansowo-Księgowe firmy Bayer.

Poprzez zlokalizowanie tej inwestycji w Polsce wyrażamy uznanie dla najwyższego poziomu dostępnych tu specjalistów – mówi Christophe Dumont, Prezes Zarządu Bayer Sp. z o.o. - Bayer jest jednym z najbardziej atrakcyjnych pracodawców w sektorze przemysłowym. Oferujemy pracownikom programy rozwoju kariery w międzynarodowym środowisku, obejmujące m.in. staże w europejskich oddziałach firmy. Cieszymy się, że nasz gdański zespół dołączy do grona 600 pracowników Bayer w Polsce i 110 500 na całym świecie.

Centrum finansowo-księgowe, które rozpoczęło działalność w Olivia Business Centre wspiera Grupę Bayer i należy do paneuropejskiej sieci centrów usług wspólnych. Docelowo centrum ma obsługiwać operacje księgowe oddziałów Bayer w ponad 20 państwach w Europie.

Bayer Service Center Gdańsk powstało we współpracy z Invest in Pomerania, która jest inicjatywą regionalną, zrzeszającą m.in. Miasto Gdańsk oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego InvestGDA.

Jestem dumny, że jedna z największych i najstarszych firm farmaceutycznych na świecie ulokowała swoje centrum finansowo-księgowe w Gdańsku. Jest to ogromna szansa dla naszego regionu żeby pokazać, że właśnie na Pomorzu, w Gdańsku mieszkają i pracują młodzi ludzie, którzy ze względu na swoje wykształcenie, doświadczenie oraz otwartość na nowe wyzwania są w stanie spełniać kryteria i oczekiwania uznanych na całym świecie firm, takich jak Bayer. Mam nadzieję, że dalszy rozwój firmy w kolejnych latach przyniesie także możliwość poszerzenia działań  oraz wykonywanych obowiązków przez nasz gdański oddział – mówi Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

Firma Bayer w Olivia Business Centre ma docelowo zająć 2 500 mkw w Olivia Tower.

Obecnie zatrudniamy już 60 pracowników: profesjonalistów z doświadczeniem w zakresie księgowości i rachunkowości, jak również absolwentów szkół wyższych. Do końca 2015 roku stworzymy ponad 200 miejsc pracy dla osób ze znajomością ponad 20 języków, w tym niemieckiego, języków skandynawskich i bałkańskich. Wierzymy, że to ludzie są naszym największym atutem dlatego inwestujemy w ich rozwój - mówi Remigiusz Wojciechowski, Dyrektor Bayer Service Center Gdańsk.

Ta praca to świetny start zawodowy dla młodych specjalistów. Zdobywam solidne doświadczenie w zakresie księgowości w międzynarodowym środowisku. A dodatkowo mam codzienny kontakt z językami, których nauczyłam się na studiach, m.in. węgierskim – komentuje Aneta Krajewska, młodsza księgowa w Service Center Gdańsk.


0.0
Tagi: fsa
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra