bcb wrzesień 2020

Powstanie największy biurowiec w Nowych Gliwicach

Wizualizacja biurowca Future Four w Nowych Gliwicach
Zwycięski projekt powstał w pracowni MFA Studio
W parku technologicznym Future Processing zrealizowany zostanie kolejny biurowiec.

Future Four będzie największym budynkiem na terenie Nowych Gliwic. Obiekt powstanie w ramach parku technologicznego Future Processing. Prace projektowe nad nim ukończono 28 marca 2013 roku. Koncepcja zakłada poszerzenie siedziby firmy Future Processing o kolejne powierzchnie w czwartym już biurowcu FP. Nagroda dla zwycięskiej ekipy projektowej wyniosła 12 000 zł.

Podczas tworzenia projektu budynku chcieliśmy nie tylko stworzyć miejsca do pracy, ale tez miejsca do odpoczynku, rozrywki, miejsca przyjazne wszystkim pracownikom firmy. Przeprowadziliśmy kompleksowe badania jakościowe obecnych miejsc pracy , pozwoliło to zaprojektować obiekt w sposób optymalny, odzwierciedlający styl pracy i pragnienia kadry branży IT. Tworzenie takiej przestrzeni sprzyja innowacyjnemu zarządzaniu zespołem opartym na nieformalnych kontaktach interpersonalnych, gdzie nie ma stałych godzin pracy, a każdy w zespole ściśle utożsamia się ze swoją firmą, jaką na pewno jest Future-Processing - stwierdził Grzegorz Szymczak, architekt Future Processing i właściciel biura projektowego MFA Studio.

Biurowiec pomieści 750 stanowisk pracy oraz specjalne miejsca odpoczynkowe i rekreacyjne, takie jak sala kinowa, biblioteka, kawiarnia i pokoje gier. Otoczenie budynku będą stanowiły parkingi dla pracowników, ogród z miejscami wypoczynku oraz wydzielone stanowiska rowerowe.

Bryła Future Four zostanie podcięta od południa, tworząc reprezentacyjną strefę wejściową. Taki zabieg pozwoli również na ochronę przed nadmiernym ogrzaniem i oświetleniem słonecznym. Lobby z recepcją zostanie umieszczone na narożu i będzie wznosić się na wysokość budynku. Projekt zakłada stworzenie elewacji z czarnej cegły klinkierowej, urozmaiconej pionowymi podziałami okien.


0.0
Tagi: Future Four
Napisz pierwszy komentarz