Park Project II

Dwa nowe zezwolenia w krakowskiej SSE

Krakowski Park Technologiczny wydał zezwolenia na działalność w krakowskiej SSE dla firm Nasza Tradycja Sp. z o.o. i PEX-POOL PLUS TECHNOLOGIE Sp. z o.o.

Koniec pierwszego kwartału 2013 roku odznaczył się dwoma nowymi zezwoleniami na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego udzielił ich firmom Nasza Tradycja Sp. z o.o. oraz PEX-POOL PLUS TECHNOLOGIE Sp. z o.o.

Nasza Tradycja planuje wybudować na terenie podstrefy w Tarnowie nowoczesny zakład piekarniczy.

PEX-POOL PLUS TECHNOLOGIE będzie działać w podstrefie Kraków Śródmieście. W budynku Centrum Innowacji i Biznesu COPERNICUS stworzy centrum badawczo-rozwojowe związane głównie z produkcją agregatów prądotwórczych, generatorów kogeneracyjnych i trójgeneracyjnych. Spółka w planach ma otwartą współpracę z reprezentantami krakowskich uczelni.

Od początku 2013 roku Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał już 9 zezwoleń. Otrzymały je m.in. firmy takie jak Valeo Autosystemy sp. z o.o., Integer.pl S.A. oraz dla Motorola Solutions Systems Polska sp. z o.o. Inwestorzy zobowiązali się do poniesienia nakładów w wysokości co najmniej 220 mln zł. Mają również stworzyć przynajmniej 675 nowych miejsc pracy i otrzymać dotychczasowe zatrudnienie o wielkości nie niższej niż 4 720 osób do końca funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych.

Przedłużenie funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych jest tematem burzliwych dyskusji. Podczas konferencji „Budowa przewag konkurencyjnych Polski”, która odbyła się 11 marca, wiceminister rozwoju regionalnego Paweł Orłowski stwierdził - Ważną zasadą wydatkowania środków unijnych w kolejnej perspektywie finansowej będzie przeznaczanie ich na inwestycje przynoszące realne korzyści gospodarce, związane zwłaszcza z tzw. inteligentnymi specjalizacjami. Dlatego też, podczas toczącej się w Polsce debaty na temat przyszłości stref, powinniśmy zastanowić się również nad tym, jak ich działalność może wspierać wewnętrzne potencjały regionów.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra