Park Project II

Budowa Warsaw Spire nie jest zagrożona

Wizualizacja warszawskiego biurowca Warsaw Spire, realizowanego przez Ghelamco
Wizualizacja warszawskiego biurowca Warsaw Spire, realizowanego przez Ghelamco
Do gruntów, na których Ghelamco realizuje biurowiec Warsaw Spire, roszczenia wysunęli byli właściciele.

Byli właściciele gruntów, na których obecnie realizowana jest inwestycja Ghelamco Warsaw Spire, zgłosili do nich roszczenia. 4 kwietnia Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną, co wzbudziło podejrzenia, iż inwestor może mieć problemy z realizacją obiektu. W związku z nimi Ghelamco wydało oficjalne oświadczenie, w którym zapewniło, iż sytuacja w żaden sposób nie zagraża budowie.

W związku z wczorajszym oddaleniem przez NSA skargi kasacyjnej w sprawie dawnej nieruchomości nr hip. 1038-J chcielibyśmy poinformować, że decyzja NSA w żaden sposób nie zagraża realizacji projektu – czytamy w oświadczeniu - Nie ma podstaw prawnych do pozbawienia Ghelamco Warsaw Spire Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością SKA praw do nieruchomości na której prowadzona jest inwestycja Warsaw Spire. Inwestycja Warsaw Spire będzie realizowana zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Firma informuje również, iż roszczenia wysunięte przez byłych właścicieli nie mają wpływu na stan prawny nieruchomości. W aktualnym stanie prawnym i faktycznym roszczenia reprywatyzacyjne byłych właścicieli pozostają bez wpływu na stan prawny nieruchomości będącej w użytkowaniu wieczystym Spółki Ghelamco Warsaw Spire Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością SKA (oznaczonej jako działki nr 24/1 i 24/2, dla której prowadzona jest księga wieczysta KW Nr WA4M/00319596/8) i mogą być zaspokojone jedynie poprzez odszkodowania od Skarbu Państwa – brzmi oświadczenie.

Prawa do działki zostały zakupione przez Eastern Europe Bud sp. z o.o. - obecnie Ghelamco Warsaw Spire sp. z o.o. - w postępowaniu upadłościowym, w drodze przetargu. W momencie zakupu nie zostały ujawnione roszczenia osób trzecich do nieruchomości. Eastern Europe Bud sp. z o.o. działał w zaufaniu do organów reprezentujących autorytet państwa, a jeśli osoby posiadające interes prawny w określonym terminie nie zaskarżyły czynności przetargowych, prawa nabywcy do nieruchomości nie mogą być teraz kwestionowane – informuje spółka w oświadczeniu.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 3
obserwator :
budowa nie jest zagrożona??? dziwny tytuł!!? pokażcie ludziom harmonogram którego niema a zobaczą że w takim tempie to ten budynek do 2020 nie powstanie.
23 maja 2013 14:44
obserwator :
będzie koniec budowy!! a oni ciągną w górę jeden budynek a reszta w wykopie stoi hehe Panowie. ghelamco prrzestańcie picować i weście się do pracy,ludzie was obserwują wasze dziwne i nieudolne ruchy w tym wykopie .
23 maja 2013 14:39
obserwator :
Z tej budowy nic nie będzie bo ta firma Ghelamco to przekręt i porażka! Jak można było dać firmie bez tradycji w budowaniu wysokościowców taką budowę!!?? od 3 lat robią wykop a pod ten wielki budynek nawet fundamentów niema.A szef tej firmy szumnie zapowiadał iż w połowie 2014 r
23 maja 2013 14:36
Interbiuro - duży
mantra