Giant

Wrą prace przy budowie GreenWings Offices

Ukończono płytę na poziomie zero przy budowie GreenWings Offices
Trwają prace przygotowawcze do budowy pierwszego piętra biurowca
Zakończyły się prace na poziomie zero warszawskiego biurowca GreenWings Offices.

23 kwietnia 2013 roku zakończono prace przy trzech podziemnych kondygnacjach garażowych poprzez położenie płyty stropowej poziomu zero. Oznacza to, iż budowa GreenWings Offices przeniesie się teraz nad ziemie a obiekt zacznie rosnąć.

Biurowiec, realizowany przez OKRE Development, zlokalizowany jest przy ulicy 17 Stycznia w Warszawie, w pobliżu Lotniska Chopina. Uzyskał już wstępny certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie „Very Good”, który potwierdza zastosowanie przyjaznych środowisku i energooszczędnych rozwiązań. Biurowiec będzie oferować 10 850 mkw na siedmiu kondygnacjach.

Planowo zakończenie budowy wyznaczone jest na kwiecień 2014 roku, najemcy natomiast wprowadzać się będą mogli od 1 czerwca 2014 roku. Generalnym wykonawcą jest firma CFE Polska, która dotychczasowe prace prowadzi zgodnie z harmonogramem.

Podczas budowy płyty fundamentowej zużyto 3 500 metrów sześciennych betonu. Zwrócić uwagę należy na fakt, iż projekt zakłada wykorzystanie nietypowo dużej ilości betonu artystycznego. Jest to materiał, który nie podlega żadnej dalszej obróbce wykończeniowej. Musi jednak spełniać najwyższe wymagania jeśli chodzi o strukturę i jednorodność barwy oraz brak pozostałości po pęcherzach powietrza.

Osiągnięcie poziomu zero jest dla każdej firmy realizującej dużą inwestycję znacznym wydarzeniem. Ronnie Richardson, prezes OKRE Development, skomentował - Wszystkim daliśmy wyraźny sygnał, że prace przy biurowcu GreenWings przebiegają szybko, sprawnie i prawidłowo.


0.0
Napisz pierwszy komentarz