Inter-bud Fabryczna - duży

Przy ul. Kopcińskiego w Łodzi powstanie kolejny biurowiec

Wizualizacja zwycięskiego projektu na biurowiec przy ul. Kopcińskiego
W konkursie zwyciężyła pracownia Staszewscy Ziółkowscy Architekci
Konkurs pozwolił firmie HammerMed Nieruchomości na wybranie projektu biurowca, który powstanie w Łodzi przy ulicy Kopcińskiego 79.

Konkurs ogłoszony przez firmę HammerMed Nieruchomości wygrała pracownia Staszewscy Ziółkowscy Architekci. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio pracownie PuiA Marek Solnica oraz „3D ARCHITEKCI z wizją”.

Biurowiec ma mieć 6 kondygnacji i oferować łącznie 3 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A-/B. Zlokalizowany będzie przy ul. Kopcińskiego 79, w pobliżu istniejących już inwestycji tej firmy. Jest to czwarta inwestycja spółki. Celem konkursu było wyłonienie najlepszej koncepcji pod względem funkcjonalnym, estetycznym i eksploatacyjnym. Inwestor chciał, aby projekt uwzględniał charakter lokalizacji i rangę miejsca.

W pierwszym etapie konkursu spółka wyłoniła trzy najlepsze projekty, które następnie skonsultowała z mieszkańcami miasta, mającymi okazję wypowiedzieć się, który projekt zdobył ich uznanie. Łodzianie głosowali głównie na projekt numer dwa, czyli koncepcję pracowni Staszewscy Ziółkowscy Architekci, która zdobyła takie komentarze jak  "Wyjątkowa spójność architektoniczna, czyli 2" czy też "Projekt 2 - Bardzo ciekawa konstrukcja tylnej ściany, całość budynku nie narusza integralnych linii, a przy tym idealnie komponuję się z I i II etapem Kopcińskiego73/75/77". Autorzy wszystkich wypowiedzi otrzymali od firmy drobne upominki. 

Prace budowlane mają rozpocząć się wczesną wiosną 2014 roku.

Spółka HAMMERMED Nieruchomości, wcześniej pod nazwą HammerMed Piotr R. Hammer, działa od 2001roku i od początku swego istnienia operuje w sektorze kupna, zarządzania oraz najmu nieruchomości umiejscowionych w Łodzi i okolicach. W posiadaniu firmy jest między innymi Centrum Biznesowe Kopcińskiego, przy ul. Kopcińskiego 77, powstałe w 2012 roku.


0.0
Tagi: Hammermed
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra