Plac Bankowy 1 uzyskał pozwolenie na użytkowanie

Kamienica biurowa Plac Bankowy 1 w Warszawie
Kamienica biurowa Plac Bankowy 1 w Warszawie
Kamienica biurowa Plac Bankowy 1 w Warszawie zdobyła prawomocne pozwolenie na użytkowanie.

Właścicielem obiektu jest spółka Pl. Bankowy 1. Kamienica biurowa oferuje 8 028 mkw. powierzchni całkowitej, z czego 4 000 mkw. to biura, natomiast 700 mkw. to powierzchnia handlowo-usługowa. W ramach budynku znajduje się również dwupoziomowy podziemny parking z 50 miejscami postojowymi.

Plac Bankowy 1 został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających najemcach poszukujących prestiżowej lokalizacji dla swojej firmy. Pozwolenie na użytkowanie jest zwieńczeniem starannego procesu planowania i realizacji tej inwestycji – komentuje Izabela Dąbrowska, przedstawiciel agenta wyłącznego budynku, firmy Knight Frank.

Za projekt architektoniczny Plac Bankowy 1 odpowiada pracownia architektoniczna MASS. Niezwykle istotnym aspektem podczas rewitalizacji obiektu było uwzględnienie historycznego charakteru tego miejsca. Zachowano bryłę budynku oraz oryginalną elewację. Obiekt został podwyższony i powiększony o dodatkowe skrzydło. Interesujący jest również ogólnodostępny dziedziniec, nawiązujący do XIX-wiecznej przemysłowej architektury. Dziedziniec ten zaprojektowany został przez słynnego hollywoodzkiego scenografa Allana Starskiego, który zdobył Oskara za scenografię do „Listy Schindlera”. Plac Bankowy 1 charakteryzuje się połączeniem historycznej części budynku z nowobudowanym skrzydłem, stylizowanym na starą fabrykę.

Biurowiec znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji. W sąsiedztwie znajdują się punktu usługowo-handlowe, a także przystanki komunikacji miejskiej, w tym jedna z głównych stacji stołecznego metra – Ratusz Arsenał.

Parter budynku przeznaczony został pod restaurację, kawiarnię, bank oraz ekskluzywne sklepy. Od 1990 roku działa w tym miejscu nieprzerwanie jedna z pierwszych prywatnych restauracji w Warszawie - „Der Elefant”, należąca do rodziny Jarczyńskich.


2.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
wxx :
bardzo mnie cieszy tendencja rewitalizacji historycznych obiektów, zamiast budowania kolejnych kolosów biurowych pasujących do architektury jak pięść do nosa
4 czerwca 2013 16:42