MIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoForbo Flooring Systems Polska logoCOTEX Office Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTétris Poland logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAluprof S.A. logoCity Space logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKontor logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoOlivia Business Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBusiness House logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVantage Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Warbud dokończy Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Wizualizacja Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, wiz. materiały Warbud
Wizualizacja Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, wiz. materiały Warbud
Firma Warbud podpisała umowę dotyczącą budowy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

Miasto Katowice podpisało umowę z firmą Warbud na dokończenie budowy wielofunkcyjnego budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Umowę zawarto 29 maja 2013 roku i podpisali się pod nią: Włodzimierz Włodarczyk, Prezes Zarządu Warbudu oraz Grzegorz Chudzik, Członek Zarządu Warbudu, ze strony inwestora natomiast - Piotr Uszok, Prezydent Katowic i Krystyna Siejna, Wiceprezydent.

Warbud wygrał przetarg na dokończenie budowy, ogłoszony po zerwaniu umowy z poprzednim wykonawcą Polimexem – Mostostal. Powodem były opóźnienia w harmonogramie prac.

W ramach kontraktu Warbud ma zrealizować budowę obiektu wraz z instalacjami wewnętrznymi, zagospodarowaniem terenu i korytarzem łączącym Centrum ze Spodkiem. Za wykonanie instalacji sanitarnych odpowiedzialna jest firma Mercury Engineering Polska Sp. z o.o.
Międzynarodowe Centrum Kongresowe znajdować się będzie między Spodkiem a realizowaną przez Warbud siedzibą NOSPR (Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia). Obiekt jest jednym z trzech budynków powstających na terenie dawnej kopalni Katowice. Bryła MCK ma kształt prostopadłościanu, z zielonym dachem w kształcie przełęczy, który pozwoli na przejście na drugą stronę obiektu. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia JEMS Architekci.

MCK zawiera kompleks sal konferencyjnych, w tym wielofunkcyjną salę na 12 000 osób. W budynku znaleźć mają się również restauracja na 800 osób, kawiarnia, lokale gastronomiczne oraz sala VIP. W projekcie uwzględniono także dwie podziemne kondygnacje z pomieszczeniami technicznymi. Użytkownicy korzystać będą mogli z 95 miejsc parkingowych.

Budowa potrwać ma od czerwca 2013 roku do października 2014 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra