Kinnarps nowy

Warbud dokończy Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Wizualizacja Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, wiz. materiały Warbud
Wizualizacja Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, wiz. materiały Warbud
Firma Warbud podpisała umowę dotyczącą budowy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

Miasto Katowice podpisało umowę z firmą Warbud na dokończenie budowy wielofunkcyjnego budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Umowę zawarto 29 maja 2013 roku i podpisali się pod nią: Włodzimierz Włodarczyk, Prezes Zarządu Warbudu oraz Grzegorz Chudzik, Członek Zarządu Warbudu, ze strony inwestora natomiast - Piotr Uszok, Prezydent Katowic i Krystyna Siejna, Wiceprezydent.

Warbud wygrał przetarg na dokończenie budowy, ogłoszony po zerwaniu umowy z poprzednim wykonawcą Polimexem – Mostostal. Powodem były opóźnienia w harmonogramie prac.

W ramach kontraktu Warbud ma zrealizować budowę obiektu wraz z instalacjami wewnętrznymi, zagospodarowaniem terenu i korytarzem łączącym Centrum ze Spodkiem. Za wykonanie instalacji sanitarnych odpowiedzialna jest firma Mercury Engineering Polska Sp. z o.o.
Międzynarodowe Centrum Kongresowe znajdować się będzie między Spodkiem a realizowaną przez Warbud siedzibą NOSPR (Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia). Obiekt jest jednym z trzech budynków powstających na terenie dawnej kopalni Katowice. Bryła MCK ma kształt prostopadłościanu, z zielonym dachem w kształcie przełęczy, który pozwoli na przejście na drugą stronę obiektu. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia JEMS Architekci.

MCK zawiera kompleks sal konferencyjnych, w tym wielofunkcyjną salę na 12 000 osób. W budynku znaleźć mają się również restauracja na 800 osób, kawiarnia, lokale gastronomiczne oraz sala VIP. W projekcie uwzględniono także dwie podziemne kondygnacje z pomieszczeniami technicznymi. Użytkownicy korzystać będą mogli z 95 miejsc parkingowych.

Budowa potrwać ma od czerwca 2013 roku do października 2014 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz