Zobacz zdjęcia z ceremonii zawieszenia wiechy nad CB Neptun

Autorem projektu CB Neptun jest pracownia AEDAS CE
5 czerwca zawisła wiecha nad Centrum Biurowym Neptun w Gdańsku
5 czerwca odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy nad Centrum Biurowym Neptun w Gdańsku

Centrum Biurowe Neptun jest drugim budynkiem realizowanym przez firmę Hines w Gdańsku. 5 czerwca odbyła się oficjalna uroczystość zawieszenia wiechy nad obiektem, symbolizująca osiągniecie przez budynek maksymalnej wysokości. CB Neptun zlokalizowany jest przy Alei Grunwaldzkiej 107/109 w Gdańsku. Podczas ceremonii, na piątym piętrze zgromadzili się przedstawiciele Urzędu Miasta Gdańska, firmy zaangażowane w proces inwestycyjny, przedstawiciele trójmiejskich firm oraz organizacji działających na rzecz  pozyskiwania inwestorów dla regionu. Oficjalna część spotkania prowadzona była przez  Sławomira Siezieniewskiego, dziennikarza i prezentera telewizyjnego, związanego od wielu lat z Gdańskiem.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było zawieszenie wiechy przez Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza oraz Prezesa Hines w Polsce – Mieczysława Godzisza.

Jestem szczęśliwy, że właśnie w tym miejscu Hines postanowił zlokalizować i wybudować swoją inwestycję. Wrzeszcz oraz Oliwa dzięki kolejnym spektakularnym budowom stają się centrum biznesowym Gdańska. Jestem przekonany, że firmy które zdecydują się zlokalizować swoje siedziby w tym budynku będą w pełni korzystać z dogodnych rozwiązań komunikacyjnych, bliskości centrów handlowych oraz zrewitalizowanych przepięknych zakątków Wrzeszcza. Gratuluje Inwestorowi wspaniałej inwestycji, jakości wykonania oraz życzę powodzenia w ostatnich miesiącach prac nad pierwszym tego typu wieżowcem w Gdańsku – powiedział Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska.

Generalnym wykonawcą budynku jest firma Budimex S.A., która prace rozpoczęła w kwietniu 2012 roku, po uprzednim wyburzeniu Domu Handlowego Neptun. Zakończenie prac zaplanowane jest na listopad 2013 roku, a pierwsi najemcy mają wprowadzić się na powierzchnie już w I kwartale 2014 roku. Centrum Biurowe Neptun jest certyfikowane w systemie BREEAM.


0.0
Napisz pierwszy komentarz