EKO Powstają fundamenty pod największy obecnie realizowany biurowiec w Europie

Rozpoczęło się betonowanie fundamentów pod wieżę Warsaw Spire
Kompleks jest największym obecnie powstającym projektem biurowym w Europie
Firma Ghelamco rozpoczęła betonowanie płyty fundamentowej pod wieżę kompleksu Warsaw Spire.

Na placu budowy Warsaw Spire rozpoczęto fazę betonowania płyty fundamentowej budynku wieżowego. Jest to jeden z najważniejszych etapów, dający podstawy wysokiej na 220 metrów wieży. Płyta denna o powierzchni 2300 mkw, na której stanie 49-kondygnacyjny budynek, umieszczona jest 16 metrów powyżej gruntu.

Podczas pierwszego etapu, trwającego dwa dni, zużyto około 1800 mkw. betonu z drobnym kruszywem, co równa się aż 200 „gruszkom” betonu. Kolejne etapy betonowania trwać mają cztery tygodnie, z uwzględnieniem wymaganych przerw technologicznych. Łącznie betonowanie pod budynek A pochłonie ponad 6000 metrów sześciennych betonu, który ma osiągnąć ponad 2,5 metrów grubości.

Kompleks Warsaw Spire powstaje w kwartale ulic Grzybowskiej, Łuckiej, Towarowej i Wroniej i ma oferować 100 000 mkw. powierzchni. To właśnie taka powierzchnia pozwoliła inwestycji zająć pierwsze miejsce w biznesowym rankingu Book of Lists jako największy projekt biurowy realizowany obecnie w Polsce. W sektorze biurowym obiekt jest również największym obecnie powstającym w Europie. Wspomniany ranking opracowywany jest już po raz 18 przez magazyn Warsaw Business Journal.

Inwestycja składa się z trzech budynków, jednego budynku wieżowego o wysokości 220 metrów oraz dwóch 55-metrowych obiektów z nim sąsiadujących. Między budynkami ma powstać dostępna dla mieszkańców przestrzeń miejsca – przestronny plac pełen zieleni, elementów małej architektury i fontann.

Deweloperem i generalnym wykonawcą Warsaw Spire jest Ghelamco Poland. Wszystkie etapy realizacji obiektu przebiegają zgodnie z wymagania certyfikacji środowiskowej BREEAM.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra