Microfibra baner

EKO Powstanie pierwszy nowoczesny biurowiec w Rzeszowie

Pierwszy wielkopowierzchniowy biurowiec w Rzeszowie - SkyRes Warszawska
Budowa zakończyć się ma w grudniu 2014 roku
W Rzeszowie realizowany będzie pierwszy wielkopowierzchniowy budynek biurowy klasy A.

Stolica województwa podkarpackiego jest rynkiem, który dopiero zaczyna wzbudzać zainteresowanie inwestorów z sektora biurowego. Znaczna część istniejących inwestycji to obiekty o klasie B. Lukę w potencjale miasta dostrzegł rzeszowski deweloper, firma Developres Sp. z o.o., który zrealizuje pierwszą wielkopowierzchniową inwestycję biurową klasy A – SkyRes Warszawska.

Biurowiec powstanie blisko centrum Rzeszowa, przy ul. Warszawskiej. Oferować będzie 16 060 mkw. powierzchni biurowej w budynku o 13 kondygnacjach. Typowe piętro w budynku będzie ukształtowane w formule open space i będzie miało około 1 545 mkw. powierzchni. Użytkownicy korzystać będą mogli z nowoczesnego podziemnego parkingu dla 113 samochodów oraz 105 rowerów. Amatorzy tych ostatnich do dyspozycji będą mieć także szatnie i prysznice. Inwestor zadbał również o stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Parter budynku przeznaczony jest pod przestronne lobby oraz recepcję. Bezpieczeństwo zagwarantowane będzie poprzez system kontroli dostępu. W obiekcie znajdzie się siedem nowoczesnych szybkobieżnych wind dostępnych z poziomu parteru, a także winda łącząca garaż podziemny z parterem. Dodatkowo na parterze przewidziano miejsce na kantynę. W SkyRes Warszawska znajdą się dwa niezależne źródła zasilania oraz wzmocnione stropy. Projekt architektoniczny powstał w pracowni 3D Architekci Sp. z o.o.

Obiekt został zarejestrowany w systemach certyfikacji LEED i BREEAM. SkyRes Warszawska przygotowany jest zgodnie z wymaganiami firm z sektora BPO, SSC i IT. W czerwcu 2013 roku inwestor otrzymał projekt budowlany i obecnie oczekuje na wydanie pozwolenia na budowę. Planowane rozpoczęcie budowy to druga połowa 2013 roku, natomiast zakończenie - grudzień 2014 roku. Jednocześnie firma wraz z pracownią architektoniczną prowadzi prace projektowe nad kolejnym nowoczesnym biurowcem w Rzeszowie - SkyRes Lubelska.
 


0.0
Tagi: Developres
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
chris.rze :
z innych inwestycji na uwage zasługuje także kompleks Rzeszów City Center. wprawdzie nie jest to inwestycja biurowa, ale robi wrazenie i spokojnie moze konkurowac z inwestycjami handlowo-hotelowo-usługowymi z najwiekszych miast Polski
26 czerwca 2013 16:25
chris.rze :
bardzo cieszy mnie fakt, ze Rzeszow sie rozwija. miasto ma duzy potencjal, ktorego inwestorzy do tej pory nie dostrzegali. poza skyresem, ktory bez watpienia bedzie pierwszym obiektem stricte biurowym, wielkopowierzchniowym, warto wspomniec o ciekawej, juz realizowanej inwestycji capital towers
26 czerwca 2013 16:22
mantra