Fabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoKontor logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBusiness House logoPodium Investment logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVantage Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArchicom logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoAluprof S.A. logoSpectra Development logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Biurowiec w Gliwicach wystawiony na sprzedaż

Budynek byłej dyrekcji Huty Gliwice
Budynek powstał w latach 1913-1915
Prezydent Miasta Gliwice ogłosił przetarg na budynek byłej dyrekcji Huty Gliwice.

6 września w siedzibie Urzędu Miejskiego w Gliwicach odbędzie się ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości należącej do Skarbu Państwa. Przetarg dotyczy budynku administracyjno-biurowego znajdującego się przy ulicy Mitręgi 4. Cena wywoławcza brutto wynosi około 7,4 mln.

Oferowany biurowiec powstał w okresie największej prosperity huty założonej przez Salomona Huldschinsky’ego, w latach 1913-1915. W obiekcie znajduje się między innymi reprezentacyjne wejście, klatka schodowa z kutymi balustradami oraz sala konferencyjna i gabinet dyrektora, przypominające o dawnej świetności. Obiekt powstał w technologii tradycyjnej i składa się z dwóch części – wyższej i niższej. Wyższa część to cztery kondygnacje: piwnica, parter i dwa piętra. Niższa natomiast, przyległa do ul. Piwnej, składa się z trzech kondygnacji, jakimi są piwnica, parter i jedno piętro. Biurowiec wyposażony jest w instalacje elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, telefoniczną i centralnego ogrzewania. Instalacje te w większości wymagają naprawy lub wymiany.

Na kondygnacji piwnic znajduje się 47 pomieszczeń o łącznej powierzchni użytkowej 1085,46 mkw, na parterze natomiast – 32 pomieszczenia o powierzchni 1080,24 mkw. Pierwsze piętro to 34 pomieszczenia, oferujące powierzchnię 1066,40 mkw. Na drugim pietrze znajduje się 21 pomieszczeń o powierzchni użytkowej 722,61 mkw.

Zgodnie z decyzją Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach wystrój gabinetu dyrektora i sali konferencyjnej został wpisany do rejestru zabytków. Wszystkie prace konserwatorskie oraz ewentualna zmiana miejsca przechowywania zabytków wymaga więc pozwolenia ŚWKZ w Katowicach.

Budynek znajduje się w pobliżu budowanej Drogowej Trasy Średnicowej.

Wadium dla zainteresowanych zakupem wynosi 750 000 zł i należy je wnieść do 31 sierpnia 2013 roku.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra