Olivia Business Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKontor logoArchicom logoPodium Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoTétris Poland logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoAluprof S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoSpectra Development logoTorus logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Biurowiec przy Spodku wystawiony na sprzedaż

Katowicki Spodek
Katowicki Spodek
Polskie Koleje Państwowe wystawiły na sprzedaż wieżowiec, który dawniej mieścił dyrekcję kolei w Katowicach.

Spółka PKP S.A. oznajmiła o sprzedaży wieżowca znajdującego się w centrum Katowic. Cena wywoławcza budynku o wysokości 72 metrów i metrażu ponad 17 000 mkw. powierzchni użytkowej wynosi 14,22 mln złotych. Wadium można wpłacać do 20 września 2013 roku, a przetarg odbędzie się 25 września.

Głównym atutem biurowca jest dogodna lokalizacja, w sąsiedztwie katowickiego Spodka, Galerii Rondo Sztuki i wielu budynków o funkcji hotelowej i biurowej. W perspektywie kolejnych lat w okolicy byłej Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych powstać mają kolejne obiekty o charakterze kulturalnych i biznesowym, w tym Muzeum Śląskie i Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Biurowiec jest dobrze skomunikowany z innymi rejonami miasta. Znajduje się obok jednego z głównych węzłów komunikacyjnych Katowic, przy Rondzie Generała Ziętka, u zbiegu dwóch dużych arterii miasta: Alei Wojciecha Korfantego i Alei Walentego Roździeńskiego. Użytkownicy nieruchomości będą mieć zagwarantowaną bliskość przystanków komunikacji miejskiej. W odległości około 1,5 km znajduje się dworzec Katowice Główne.

Kompleks budynków dawnej dyrekcji powstał w 1974 roku. Teren działki zajmuje około 0,72 ha. Wysoki na 72 metry wieżowiec mieści pomieszczenia na 18 kondygnacjach. Budynek, według uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Katowice, przeznaczony jest pod funkcje biurowo-handlowo-usługowo-hotelowe. W obszarze tym dopuszczalne jest również powstawanie wysokich budowli w charakterze dominant architektonicznych.


0.0
Tagi: PKP S.A.
Napisz pierwszy komentarz
mantra