bcb wrzesień 2020

EKO Komisja Europejska certyfikuje kolejny projekt Ghelamco

Łopuszańska Business Park w Warszawie
Łopuszańska Business Park w Warszawie
Łopuszańska Business Park dołączyła do programu GreenBuilding Programme prowadzonego przez Komisję Europejską.

Warszawski kompleks Łopuszańska Business Park jest już czwartą inwestycją Ghelamco w programie Komisji Europejskiej. Wcześniej dołączyły do niego biurowce Senator, Mokotów Nova oraz T-Mobile Office Park.

GreenBuilding Programme jest inicjatywą zapoczątkowaną w 2005 roku. Partnerstwo w nim oznacza, iż dany obiekt przeszedł weryfikację, która potwierdziła zużycie energii na poziomie co najmniej o 25 proc. niższym niż wymagają tego regulacje prawne obowiązujące w danym kraju.

Inwestycja Ghelamco, oddana do użytku w maju 2013 roku, spełniła wymagania programu Komisji Europejskiej. Łopuszańska Business Park powstał jako koncepcja parku biznesowego, w skład którego wchodzą dwa niezależne budynki. Budynek A ma około 8167 mkw. powierzchni, natomiast budynek B – 8357 mkw, dając łącznie około 17 000 mkw. wysokiej klasy powierzchni biurowej. Kompleks już w 90 proc. wynajęty jest przez takich najemców jak Alior, Allianz oraz Cemex.

Łopuszańska Business Park już niedługo ma być podwójnie certyfikowana. Prócz partnerstwa w programie GreenBuilding Programme, kompleks przechodzi właśnie proces certyfikacji w systemie ekologicznym BREEAM, gdzie pretenduje do oceny Very Good, którą uzyskały takie inwestycje Ghelamco jak Trinity Park III, Katowice Business Point, Crown Square, Mokotów Nova i Senator. Deweloper może się również pochwalić otrzymaniem certyfikatu BREEAM Excellence dla kompleksu T-Mobile Office Park. W planach jest również certyfikacja powstającego właśnie Warsaw Spire, który od początku jes realizowany zgodnie z wymaganiami BREEAM.


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz