Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoINTER-BUD logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoPorto Office A Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKontor logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoFYI Commercial Consulting logoSpectra Development logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTétris Poland logoVantage Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDEVCO Sp. z.o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoBusiness House logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArchicom logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoARTSERVIS sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Pozwolenie na użytkowanie dla Malta House

Biurowiec Malta House w Poznaniu, fot. Anna Gregorczyk
Biurowiec Malta House w Poznaniu, fot. Anna Gregorczyk
Do poznańskiego projektu firmy Skanska mogą wprowadzać się już najemcy.

Biurowiec Malta House zlokalizowany jest nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. Zapewnia komfortowe warunki pracy oraz pozwala na obniżenie kosztów eksploatacyjnych dzięki nowoczesnym rozwiązaniom. Inwestor, firma Skanska, otrzymała właśnie pozwolenie na jego użytkowanie.

Aktualnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe. Do obiektu w najbliższym czasie wprowadzi się spółka inwestycyjna Franklin Templeton Investments, a także firma informatyczna Ciber oraz poznańskie oddziały Skanska. Na parterze zostanie otwarta kantyna. Inwestor informuje, iż prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy dotyczące najmu pozostałej powierzchni biurowej i handlowej.

Malta House wyróżnia się największą w Poznaniu powierzchnią jednego pietra – 3140 mkw. Jest to atut z punktu widzenia najemców, którzy mogą dzięki temu pozwolić sobie na dowolną aranżację wnętrz, zgodną z ich wymaganiami. 

Malta House to moim zdaniem obecnie najbardziej atrakcyjny budynek biurowy w Poznaniu. Już w tej chwili cieszy się dużą popularnością wśród potencjalnych najemców dzięki idealnej lokalizacji, niskim opłatom, ale i wyjątkowym warunkom pracy. Kto nie chciałby mieć biurka z widokiem na jezioro, a w przerwie posiedzieć w zielonym ogrodzie na dachu? – pyta Arkadiusz Rudzki, dyrektor  ds. leasingu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

Biurowiec powstał zgodnie z ideologią zrównoważonego budownictwa, dzięki czemu najemcy mogą liczyć na niższe koszty eksploatacyjne i komfortowe warunki pracy. W budynku będzie o 30 proc. więcej świeżego powietrza niż w standardowych obiektach tego typu znajdujących się w Poznaniu. Będzie ono również odpowiednio nawilżone dzięki mgiełce wodnej. Interesująca jest również fasada budynku, która ma kształt przypominający piłę nie tylko z powodów estetycznych. Na celu ma ona ograniczenie nagrzewania budynku przez słońce od strony wschodniej i zachodniej, a także zapewnienie maksymalnego dostępu światła dziennego.

Badania pokazują, że najemcy tzw. zielonych biurowców rzadziej chorują dzięki temu, że pracują w doskonale dostosowanym środowisku wewnętrznym. W rezultacie pracownicy takich budynków spędzają niemal trzy dni mniej w roku na zwolnieniu lekarskim, a ich efektywność jest o prawie 4% wyższa niż w innych biurowcach. A to przekłada się na korzyści finansowe – nie zapominajmy, że świadczenia pracownicze to zwykle aż 60-80% wydatków firmy – mówi  Devin Saylor, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Skanska Commercial Development Europe.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra