PGE Narodowy

Pozwolenie na użytkowanie dla Malta House

Biurowiec Malta House w Poznaniu, fot. Anna Gregorczyk
Biurowiec Malta House w Poznaniu, fot. Anna Gregorczyk
Do poznańskiego projektu firmy Skanska mogą wprowadzać się już najemcy.

Biurowiec Malta House zlokalizowany jest nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. Zapewnia komfortowe warunki pracy oraz pozwala na obniżenie kosztów eksploatacyjnych dzięki nowoczesnym rozwiązaniom. Inwestor, firma Skanska, otrzymała właśnie pozwolenie na jego użytkowanie.

Aktualnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe. Do obiektu w najbliższym czasie wprowadzi się spółka inwestycyjna Franklin Templeton Investments, a także firma informatyczna Ciber oraz poznańskie oddziały Skanska. Na parterze zostanie otwarta kantyna. Inwestor informuje, iż prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy dotyczące najmu pozostałej powierzchni biurowej i handlowej.

Malta House wyróżnia się największą w Poznaniu powierzchnią jednego pietra – 3140 mkw. Jest to atut z punktu widzenia najemców, którzy mogą dzięki temu pozwolić sobie na dowolną aranżację wnętrz, zgodną z ich wymaganiami. 

Malta House to moim zdaniem obecnie najbardziej atrakcyjny budynek biurowy w Poznaniu. Już w tej chwili cieszy się dużą popularnością wśród potencjalnych najemców dzięki idealnej lokalizacji, niskim opłatom, ale i wyjątkowym warunkom pracy. Kto nie chciałby mieć biurka z widokiem na jezioro, a w przerwie posiedzieć w zielonym ogrodzie na dachu? – pyta Arkadiusz Rudzki, dyrektor  ds. leasingu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

Biurowiec powstał zgodnie z ideologią zrównoważonego budownictwa, dzięki czemu najemcy mogą liczyć na niższe koszty eksploatacyjne i komfortowe warunki pracy. W budynku będzie o 30 proc. więcej świeżego powietrza niż w standardowych obiektach tego typu znajdujących się w Poznaniu. Będzie ono również odpowiednio nawilżone dzięki mgiełce wodnej. Interesująca jest również fasada budynku, która ma kształt przypominający piłę nie tylko z powodów estetycznych. Na celu ma ona ograniczenie nagrzewania budynku przez słońce od strony wschodniej i zachodniej, a także zapewnienie maksymalnego dostępu światła dziennego.

Badania pokazują, że najemcy tzw. zielonych biurowców rzadziej chorują dzięki temu, że pracują w doskonale dostosowanym środowisku wewnętrznym. W rezultacie pracownicy takich budynków spędzają niemal trzy dni mniej w roku na zwolnieniu lekarskim, a ich efektywność jest o prawie 4% wyższa niż w innych biurowcach. A to przekłada się na korzyści finansowe – nie zapominajmy, że świadczenia pracownicze to zwykle aż 60-80% wydatków firmy – mówi  Devin Saylor, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Skanska Commercial Development Europe.


0.0
Napisz pierwszy komentarz