bcb wrzesień 2020

Krakowski Park Life Science zdobył certyfikat BQS

Kraków
Kraków
Firma TÜV Rheinland Polska przyznała certyfikat BQS dla zlokalizowanego w Krakowie kompleksu Jagielloński Park i Inkubator Technologii.

Park Life Science w Krakowie to kompleks składający się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 15 200 mkw. Znajduje się na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy ulicy Bobrzyńskiego. Koszt inwestycji wyniósł 64 mln złotych. Generalnym wykonawcą było konsorcjum Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Infraestructuras  S.A., które zleciło firmie TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o. nadzorowanie jakości prac budowlano-montażowych. Inwestorem kompleksu jest Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp. z o.o.

W Jagiellońskim Parku i Inkubatorze Technologii przestrzenie przewidziane są dla międzynarodowych przedsiębiorstw typu Life Science. Pozostałe budynki to powierzchnie przeznaczone głównie pod laboratoria i wysokiej jakości biura.

Aby zapewnić o wysokiej jakości kompleksu, zaangażowano w prace stronę trzecią. Raporty z inspekcji dostarczane regularnie zleceniodawcy miały na celu wyeliminowanie możliwych usterek – mówi Gabriel Ligęska, Kierownik Sekcji Energetyki i Budownictwa TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o. Kontrole dokumentacji oraz wizyty niezależnych ekspertów na terenie budowy rozpoczęły się w lipcu 2011 roku, a zakończyły dwa lata później. Raport końcowy wystawiony został z oceną pozytywną, dzięki której budynki uzyskały Międzynarodowy Certyfikat Jakości, zgodny ze standardem BQS (Building Quality Supervision), opracowanym przez firmę TÜV Rheinland.

Kontrola przeprowadzana przez ekspertów firmy ma na celu wyeliminowanie potencjalnych błędów konstrukcji już na wczesnym etapie budowy, a także zapewnienie wysokiej jakości prac budowlanych. Certyfikat uzyskiwany w ramach BQS ma zagwarantować, iż nieruchomość w perspektywie długoterminowej zachowa jakość i swoją wartość.


0.0
Napisz pierwszy komentarz