Przedsiębiorstwo Budowlane START logoForbo Flooring Systems Polska logoTétris Poland logoPodium Investment logoArchicom logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKontor logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTERBIURO logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Space logoAgrobex Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-BUD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoBusiness House logoTorus logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Olsztyńskie uhonorowanie zdobywców kosmosu

W pobliżu Centaurusa powstanie Aleja Kosmonautów. W konkursie zwyciężył futurystyczny projekt z Trójmiasta.

Został rozstrzygnięty konkurs na projekt olsztyńskiej Alei Zdobywców Kosmosu. Wiadomo już jak będzie wyglądać otoczenie istniejącego planetarium oraz realizowanego w jego sąsiedztwie centrum biznesu Centaurus.

Najważniejszymi czynnikami, które wpłynęły na decyzję o przyznaniu pierwszego miejsca i 15 tys. zł nagrody architektom z grupy Essentium z Gdańska było harmonijne połączenie nowej i zastanej architektury, stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej przy zachowaniu relacji z istniejącym i projektowanym otoczeniem oraz zastosowanie nietypowych detali, np. systemu podświetleń. Każdy odwiedzający to miejsce, będzie mógł zapoznać się z historią zdobywania kosmosu, wyrytą małymi literami na poręczy, a także będzie mógł zobaczyć ślady odciśnięte w alei przez wybitnych uczestników lotów kosmicznych.

Zgodnie z przyjętymi założeniami Centaurus ma być wielofunkcyjnym obiektem o nowoczesnej formie. Najwyższy w mieście budynek podzielony będzie na część biurową, hotelową oraz restauracyjno-rekreacyjną. Biura zajmą połowę całkowitej dostępnej powierzchni użytkowej. Koszt budowy szacowany jest na ok. 160 mln zł. Obiekt ma zostać ukończony w ciągu 28 miesięcy od otrzymania pozwolenia na budowę. Za realizację odpowiada spółka Warmia Investment.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra