Assa Abloy

Merlin.pl zatrudnia w Poznaniu

We wrześniu bieżącego roku swoją siedzibę do Poznania przeniesie Merlin.pl, jeden z najstarszych polskich sklepów internetowych.

Właśnie trwa przeprowadzka Merlin.pl z Warszawy do Poznania. Wiąże się to ze zwiększonym zatrudnieniem w firmie, która obecnie poszukuje ponad stu nowych pracowników. Serwis wprowadzi się do byłej siedziby Allegro przy ulicy Marcelińskiej.

Od września serwis przenosi tu wszystkie swoje struktury i biura, dlatego już od połowy lipca zaczynamy kompleksową rekrutację na stanowiska z wszystkich działów. Poszukujemy ponad stu specjalistów – podkreśla Łukasz Rybczonek, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży z Merlin.pl.

Na portalu Merlin.pl kupić można nie tylko książki, ale również towary takie jak zabawki, kosmetyki, sprzęt sportowy czy elektronika. Firma dołączyła w maju 2013 roku do portfolio spółki giełdowej Czerwona Torebka. Wartość transakcji ustalona została na blisko 51,3 mln zł. Do końca roku spółka planuje utworzenie na terenie całego kraju 35 nowych punktów odbioru dla klientów e-sklepu. Zlokalizowane one będą w pasażach należących do Czerwonej Torebki.

Początki Merlin.pl sięgają 1998 roku. Od tego czasu sporo się zmieniło, dlatego zmiana właściciela oznacza nie tylko przeprowadzkę, ale także odświeżenie całej platformy, jej funkcjonalności i wizerunku. Chcemy by Merlin.pl, stał się bardziej przyjazny dla użytkowników – wyjaśnia Łukasz Rybczonek – Chcemy także wyjść z online do świata offline i rozwijać sieć punktów odbioru, w których będzie można zarówno zamówić, jak i odebrać nasze towary, a przy okazji zatrzymać się na chwilę i wypić dobrą kawę – dodaje.

Poznań coraz częściej przyciąga firmy z branży e-commerce. W stolicy Wielkopolski funkcjonuje już Allegro, mieszczące się w biurowcu Pixel.


0.0
Tagi:
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Ela :
I bardzo dobrze. firmy zaczynają przenosić się z warszawy do mniejszych miast, takich jak Poznań właśnie. Dzięki temu rośnie szansa na wyrównanie m.in. wysokości płac. Oczywiście, nigdy nie będa tak wysokie jak w Warszawie, ale wraz ze zwiększeniem dużych firm, podniosa się także zarobki
6 sierpnia 2013 15:49