Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Ponad 22 mln euro kredytu na budowę Parku Rozwoju

Wizualizacja kompleksu Park Rozwoju w Warszawie
Pierwszy etap kompleksu zostanie oddany do użytku w I kwartale 2014 roku
Echo Investment zawarło umowę kredytową z Bankiem Zachodnim WBK S.A. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na realizację Parku Rozwoju.

22,4 mln euro kredyt udzieli Bank Zachodni WBK S.A. spółce Echo Investment na realizację I etapu kompleksu biurowego Park Rozwoju, zlokalizowanego przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie.

Podpisanie tej umowy kredytowej to obopólny sukces, gdyż to pierwsza umowa dotycząca finansowania projektu zawarta przez naszą spółkę z tą szacowną instytucją bankową. Pomimo wcześniejszej, długoterminowej współpracy w innych obszarach rynku finansowego, nasze podmioty dotychczas nie działały wspólnie przy finansowaniu projektowym - mówi Grzegorz Iwański, dyrektor Działu Finansowania Echo Investment. Bank wybrał dobrze zlokalizowany kompleks biurowy w samym sercu Służewca, którego oddanie do eksploatacji potwierdzi doświadczenie i dobrą jakość projektów oferowanych przez Echo. Mam nadzieję, że kredyt dla Parku Rozwoju jest wstępem do udanej, długoterminowej współpracy przy finansowaniu kolejnych projektów nieruchomościowych – dodał.

Park Rozwoju docelowo oferować będzie 32 000 mkw. powierzchni w dwóch budynkach. Użytkownicy korzystać będą mogli z 740 miejsc postojowych na dwupoziomowym parkingu podziemnym i naziemnym. Kompleks to również strefy rekreacji i wypoczynku, takie jakie dziedziniec z wodną kaskadą i kantyną czy też zielone tarasy na dachach.

Projekt kompleksu powstał w pracowni JEMS Architekci. Na etapie projektowym obiekt otrzymał certyfikat BREEAM z oceną Very Good. Park Rozwoju powstanie w dwóch etapach – pierwszy ma zakończyć się w I kwartale 2014 roku, natomiast drugi – w II kwartale 2015 roku. Inwestycja wzbudza zainteresowanie najemców -  w styczniu 2013 roku firma Schneider Electric Polska wynajęła w niej 7000 mkw. powierzchni, na której pracować będzie 700 osób.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra