Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-BUD logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBusiness House logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoTétris Poland logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKontor logoArchicom logoOlivia Business Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVantage Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoSpectra Development logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPodium Investment logoAluprof S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Echo Investment zapłaci prawie 40 tys. zł za... drzewo

Wizualizacja kompleksu A4 Business Park w Katowicach
Wizualizacja kompleksu A4 Business Park w Katowicach
Spółka Echo Investment została obarczona karą za wycięcie dębu przy ulicy Francuskiej w Katowicach.

Firma Echo Investment prowadzi prace przy budowie inwestycji A4 Business Park, zlokalizowanej przy ulicy Francuskiej w Katowicach. W ich ramach spółka wycięła bez niezbędnych zezwoleń dąb znajdujący się na terenie posesji. Urząd miasta nałożył na firmę karę w wysokości 39 732 zł, co stanowi trzykrotną wartość usuniętego dębu szypułkowego o obwodzie pnia 66 cm.

Wycinka drzew na terenie budowy została uzgodniona z miastem, łączna kwota opłat z tego tytułu wyniosła blisko 800 000 zł, a firma dodatkowo została zobowiązana do nasadzenia około 200 drzew i 400 krzewów – wyjaśnia Wojciech Gepner, Public Relations Manager z firmy Echo Investment. Wzmiankowane drzewo nie było objęte uzyskaną decyzją, a zostało wycięte, ponieważ wcześniej, przy wykonywaniu wykopu, zostało uszkodzone do tego stopnia, że w każdej chwili mogło się przewrócić, co stwarzało realne zagrożenie dla przybywających tam pracowników – dodaje.

Rzeczywiście doszło do rozbieżności podjętych czynności z procesem administracyjnym, ale nie chcielibyśmy, żeby powstało wrażenie, że firma samowolnie wycina drzewa, lub prowadzi jakiekolwiek działania niezgodne z obowiązującymi procedurami – przyznaje Wojciech Gepner. Spółka uiściła już należność z tytułu wymierzonej kary.

A4 Business Park jest kompleksem biurowym, który docelowo składać się będzie z trzech budynków. W pierwszym etapie powstanie biurowiec składający się z siedmiu kondygnacji i oferujący 9 000 mkw. powierzchni oraz 153 miejsca parkingowe. Projekt obiektu powstał w pracowni architektonicznej DDJM z Krakowa. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu jest firma Remax Construct. Zakończenie pierwszego etapu przewidywane jest na pierwszy kwartał 2014 roku. Kompleks spełnia wymagania certyfikatu ekologicznego BREEAM.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra