Interbiuro - duży

EKO Konstrukcja budynku B w kompleksie Warsaw Spire zakończona

Zakończono konstrukcję budynku B w ramach kompleksu Warsaw Spire
Budynek B
Postępują prace na budowie Warsaw Spire – właśnie zakończono budowę konstrukcji budynku B, który w przyszłym roku stanie się siedzibą Agencji Frontex.

Budynek B jest jednym z dwóch 15-kondygnacyjnych biurowców wchodzących w skład kompleksu Warsaw Spire. Obecnie zakończono prace konstrukcyjne, a na obiekcie trwa montaż szklanej fasady. Budynek ma 55 metrów wysokości i oferować będzie około 20 000 mkw. powierzchni, w większości wynajętej przez Agencję Frontex.

Warsaw Spire docelowo dysponować będzie około 100 000 mkw. powierzchni w  ramach trzech budynków, z czego 60 000 mkw. dostarczy 49-kondygnacyjna wieża (budynek A) o wysokości 180 metrów (220 metrów z iglicami).

Budynek B powstał jako pierwszy. Właśnie zabetonowano ostatni strop na 15 piętrze i rozpoczęto wewnątrz prace elektryczne i murarskie. Trwa również montaż elewacji – konstrukcja fasady zamontowana jest już w około 60 proc., a jej ukończenie planowane jest na połowę grudnia bieżącego roku. Jednocześnie trwa budowa konstrukcji na poziomach podziemnych pod budynkami A i C. Oba mają osiągnąć poziom 0 w listopadzie. W 2014 roku zostanie całkowicie ukończona konstrukcja budynku wieżowego, który, po zakończeniu prac wykończeniowych, do użytku zostanie oddany w II kwartale 2014 roku.

Warszawski kompleks to kolejna inwestycja Ghelamco realizowana zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM. Na uwagę zasługuje unikalne podejście do aranżacji przestrzeni publicznej: między budynkami ma powstać miejski plac wypełniony elementami małej architektury, zielenią i fontannami. Pod kompleksem natomiast znajdzie się pięciokondygnacyjny parking oferujący 1300 miejsc parkingowych.

W sierpniu 2013 roku Warsaw Spire uzyskał finansowanie bankowe o wartości około 904 mln zł, rekordowe w skali polskiego rynku.

Rolę dewelopera i generalnego wykonawcy inwestycji pełni Ghelamco Poland. Projekt architektoniczny powstał w belgijskiej pracowni architektonicznej M. & J-M. Jaspers – J. Eyers&Partners we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektoniczną Projekt.
 


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz