EKO Otwarcie Placu Unii już 12 października

Wejście do Placu Unii od strony ulicy Puławskiej
Przeszklony dach nad pasażem
Już pod koniec drugiego tygodnia października 2013 roku nastąpi oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego kompleksu Plac Unii w Warszawie.

Kompleks Plac Unii powstaje na granicy Śródmieścia i Mokotowa w Warszawie, wzdłuż ulic Boya-Żeleńskiego i Puławskiej. Oficjalne otwarcie zaplanowano na sobotę, 12 października 2013 roku. Część handlowa obiektu czynna będzie już od godziny 12 i będzie funkcjonować pod nazwą Plac Unii City Shopping. Za identyfikację wizualną oraz kampanię towarzyszącą otwarciu centrum handlowego odpowiada rysownik i ilustrator mody Tomek Sadurski.

Obecnie trwa ostatnia faza związana z pracami wykończeniowymi wewnątrz kompleksu. Inwestycja składa się z trzech budynków, które łącznie oferują 56 800 mkw. powierzchni do wynajęcia, z czego 41 300 mkw. to biura, natomiast 15 500 mkw – trzypoziomowa galeria handlowa. Budynki połączone są ze sobą szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Nad kompleksem góruje 21-piętrowy wieżowiec, inspirowany architekturą jednego z pierwszych na świecie drapaczy chmur – budynku Flatiron w Nowym Jorku. Projekt Placu Unii powstał w pracowni APA Kuryłowicz & Associates, pod przewodnictwem profesora Stefana Kuryłowicza.

Inwestycja prowadzona jest zgodnie z wymaganiami zrównoważonego budownictwa. W 2012 roku obie części kompleksu zdobyły certyfikat BREEAM z oceną Very Good. Plac Unii realizowany jest przez Grupę Liebrecht & wooD, która jest inwestorem większościowym (60 proc.) wspólnie z BBI Development NFI S.A.


0.0
Napisz pierwszy komentarz