PGE Narodowy

Krakowska SSE zapewniła w 2013 roku 888 miejsc pracy

Dzięki pozwoleniom udzielonym na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej w bieżącym roku ma powstać 888 nowych etatów.

Krakowska specjalna strefa ekonomiczna, zarządzana przez KPT, może pochwalić się najlepszym wynikiem wśród wszystkich stref w Polsce w kontekście utworzonych nowych miejsc pracy, jak wynika z rankingu sporządzonego przez dziennik Rzeczpospolita. Dzięki pozwoleniom wydanym w 2013 roku zostanie utworzonych 888 nowych miejsc pracy.

Co więcej, Krakowski Park Technologiczny znalazł się na czwartym miejscu pod względem deklarowanych nakładów inwestycyjnych. To rekordowy rok dla KPT. Jeśli wydamy - tak jak się spodziewamy - jeszcze 5 zezwoleń do końca tego roku, będzie to najlepszy wynik od momentu utworzenia strefy. Bardzo się z tego cieszymy, bo oznacza to, że przyjęta przez nas długoletnia strategia budowania dobrego klimatu inwestycyjnego w Małopolsce, przynosi wymierne efekty. Kampanie reklamowe, misje gospodarcze oraz zbudowanie marki Business in Małopolska, jak również otwarcie zintegrowanego biura obsługi inwestora Centrum Business in Małopolska owocuje nowymi inwestycjami w naszym regionie - mówi Krzysztof Krzysztofiak, wiceprezes zarządu KPT.

Od początku roku zarząd KPT wydał 15 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Nowe firmy mają zainwestować około 420 mln zł.

Ranking Rzeczpospolitej na pierwszym miejscu deklaruje strefę pomorską (13 umów wartych 931 mln zł i 558 nowych miejsc pracy), drugie miejsce zajmuje strefa katowicka (900 mln zł nakładów oraz 850 miejsc pracy), a trzecie – wałbrzyska (668 mln zł i 715 etatów). Łącznie wartość zadeklarowanych w tym roku inwestycji wyniosła we wszystkich strefach 4,2 mld zł, czyli o 1 mld więcej niż w ubiegłym roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz